modr8 (6.x-1.1) - en to fa translation catalogue (37 entries)

en: delete
fa: حذف

en: Default action
fa: فعالیت پیشفرض

en: approve
fa: موافقت

en: no action
fa: بدون اقدام

en: E-mail
fa: پست الکترونیکی

en: Send approval messages
fa: ارسال پیامهای تاییدیه

en: Acceptance e-mail subject
fa: موضوع نامه تاییدیه

en: Acceptance e-mail
fa: پست الکترونیکی پدیرش

en: Send denial messages
fa: ارسال پیام‌های عدم پذیرش

en: Denial e-mail
fa: پست الکترونیکی عدم پدیرش

en: Approve
fa: موافقت

en: Delete
fa: حذف

en: No action
fa: بدون عملیات

en: Note to author
fa: یادداشت به نویسنده

en: Submit
fa: ثبت

en: Operations
fa: عملیات

en: Content
fa: محتوا

en: The %type with title %title has been approved.
fa: نوع %type با عنوان %title مورد تایید قرار گرفت.

en: approval
fa: موافقت

en: denial
fa: رد

en: %type message was sent to %username
fa: پیام %type به %username فرستاده شد

en: An error occurred when trying to load this content.
fa: هنگام تلاش برای بار کردن این محتوا خطایی رخ داد

en: Moderated content
fa: محتوای مدیریت شده

en: Approve or delete moderated content.
fa: تائید یا پاک کردن محتوای مدیریت شده

en: Modr8 settings
fa: تنظیمات Modr8

en: In moderation queue
fa: منتظر تایید مدیر سیستم

en: Recent additions:
fa: افزوده‌های اخیر:

en: 1 post | @count posts
fa[0]: ۱ ارسال
fa[1]: @count ارسال

en: moderate content
fa: مدیریت محتوا

en: Action
fa: عملکرد

en: Date
fa: تاریخ

en: No log messages available.
fa: هیچ گزارشی در دسترس نیست.

en: Save
fa: ذخیره

en: User
fa: کاربر

en: Never
fa: هیچوقت

en: Moderation
fa: مدیریت

en: Discard log entries older than
fa: حذف گزارش‌های قدیمی‌تر از
