Form Multicrud (6.x-2.0-unstable1) - en to ar translation catalogue (23 entries)

en: Delete
ar: حذف

en: Type
ar: النوع

en: Description
ar: الوصف

en: Weight
ar: الوزن

en: Multiple
ar: متعدد

en: Parent
ar: الأب

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Configure
ar: ضبط

en: Term name
ar: اسم المفردة

en: Widget
ar: ودجة

en: Recipe
ar: وصفة

en: Ingredients
ar: المقادير

en: Locked
ar: مقفل

en: form
ar: استمارة

en: - Select a field type -
ar: - اختر نوع الحقل -

en: - Select a widget -
ar: - اختر Widget -

en: Field name (a-z, 0-9, _)
ar: اسم الحقل (a-z, 0-9, _)

en: Type of data to store.
ar: نوع البيانات التي سيتم حفظها.

en: Form element to edit the data.
ar: عنصر الاستمارة لتحرير البيانات.

en: - Select an existing field -
ar: - اختر حقل موجود -

en: Field to share
ar: الحقل المشترك
