Multisite Search (6.x-2.2) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Reset to defaults
it: Ripristina le impostazioni predefinite

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Search
it: Cerca

en: Weight
it: Peso

en: The configuration options have been saved.
it: Le opzioni di configurazione sono state salvate.

en: Save
it: Salva

en: The configuration options have been reset to their default values.
it: Le opzioni di configurazione sono state riportate ai loro valori predefiniti.

en: Site name
it: Nome del sito

en: Search settings
it: Impostazioni per la ricerca

en: Other
it: Altro

en: Enter the terms you wish to search for.
it: Inserisci i termini da cercare.

en: 1 comment | @count comments
it[0]: 1 commento
it[1]: @count commenti

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
it: Devi inserire almeno una parola-chiave con @count caratteri o più.
