Multisite Search (6.x-2.2) - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: Save configuration
pt: Guardar configuração

en: Reset to defaults
pt: Restaurar os valores predefinidos

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Search
pt: Pesquisar

en: Weight
pt: Peso

en: The configuration options have been saved.
pt: As opções de configuração foram guardadas.

en: Save
pt: Guardar

en: The configuration options have been reset to their default values.
pt: As opções de configuração foram reinicializadas para os seus valores predefinidos.

en: Site name
pt: Nome do sítio

en: Search settings
pt: Definições de pesquisa

en: Other
pt: Outro

en: Enter the terms you wish to search for.
pt: Introduza os termos pelos quais pretende pesquisar.

en: 1 comment | @count comments
pt[0]: 1 comentário
pt[1]: @count comentários

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
pt: Deve incluir pelo menos uma palavra com @count caracteres ou mais.

en: Exclude unpublished nodes
pt: Excluir nós não publicados
