Multisite Search (6.x-2.3) - en to id translation catalogue (16 entries)

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: Reset to defaults
id: Kembalikan ke standar

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Cancel
id: Batal

en: Search
id: Pencarian

en: Weight
id: Bobot

en: The configuration options have been saved.
id: Opsi-opsi konfigurasi sudah disimpan.

en: Save
id: Simpan

en: The configuration options have been reset to their default values.
id: Opsi konfigurasi sudah dikembalikan ke nilai standarnya.

en: Site name
id: Nama situs

en: Search settings
id: Pengaturan pencarian

en: Other
id: Lainnya

en: Enter the terms you wish to search for.
id: Masukkan istilah yang ingin anda cari.

en: 1 comment | @count comments
id[0]: 1 komentar
id[1]: @count komentar

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
id: Anda harus mengisi minimal satu kata kunci positif dengan @count karakter atau lebih.
