Multistep (6.x-1.5) - en to hu translation catalogue (21 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Content
hu: Tartalom

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Save
hu: Mentés

en: Content type
hu: Tartalomtípus

en: All
hu: Mind

en: Done
hu: Kész

en: Revisions
hu: Változatok

en: Sort order
hu: Rendezési sorrend

en: Workflow
hu: Munkafolyamat

en: Complete
hu: Kész

en: Block body
hu: Blokktartalom

en: The content of the block as shown to the user.
hu: A felhasználók számára látható blokktartalom.

en: Next >
hu: Következő >

en: < Previous
hu: < Előző

en: <Any>
hu: < Bármely >

en: Step
hu: Lépés

en: Saving these strings will disable their translation via Drupal's language system. Use the reset button to return them to the original state.
hu: Ezeknek a karaktersorozatoknak a mentése le fogja tiltani a fordíthatóságukat a Drupal nyelvi rendszerében. Az alaphelyzet gomb segítségével visszaállítható az eredeti állapot.

en: - Any -
hu: - Bármely -

en: Enable progress bar
hu: Folyamatjelző sáv engedélyezése
