Community Accounting (6.x-1.1) - en to es translation catalogue (78 entries)

en: title
es: título

en: Delete
es: Eliminar

en: Submit
es: Enviar

en: Username
es: Nombre de usuario

en: Payer
es: Pagador

en: Transactions
es: Transacciones

en: Type
es: Tipo

en: yes
es: sí

en: Cancel
es: Cancelar

en: Description
es: Descripción

en: Currency
es: Moneda

en: Quantity
es: Cantidad

en: Edit
es: Editar

en: Date
es: Fecha

en: Category
es: Categoría

en: Name
es: Nombre

en: categories
es: categorías

en: Icon
es: Icono

en: History
es: Historial

en: User
es: Usuario

en: Email
es: Correo electrónico

en: User ID
es: ID de Usuario

en: To:
es: Para:

en: Details
es: Detalles

en: Income
es: Ingresos

en: Amount
es: Cantidad

en: Send
es: Enviar

en: invoice
es: factura

en: Owner
es: Propietario

en: payment
es: pago

en: Now
es: Ahora

en: Sign
es: Firma

en: Both
es: Ambos

en: Title:
es: Título:

en: Change
es: Cambiar

en: Hours
es: Horas

en: From:
es: De:

en: Balance
es: Saldo

en: Standard
es: Estándar

en: Are you sure you want to delete this transaction?
es: ¿Está seguro que desea borrar esta transacción?

en: Credit
es: Crédito

en: Migrate
es: Migrar

en: Complete
es: Completo

en: both
es: ambos

en: 15 minutes
es: 15 minutos

en: 30 minutes
es: 30 minutos

en: 45 minutes
es: 45 minutos

en: Feedback
es: Reacción

en: Transaction type
es: Tipo de transacción

en: Go back
es: Regresar

en: Member
es: Miembro

en: Steps
es: Pasos

en: Currencies
es: Monedas

en: Rating
es: Votación

en: Currency ID
es: ID de la moneda

en: Message subject
es: Asunto del mensaje

en: Maintenance
es: Mantenimiento

en: Currency name
es: Nombre de la moneda

en: integer
es: integral

en: Posted on
es: Publicado el

en: Offer
es: Oferta

en: Special
    characters
es: Caracteres
    especiales

en: Special\ncharacters
es: Caracteres\nespeciales

en: Embedded $variable
es: $variable incrustada

en: more $special characters
es: más caracteres $special

en: even more \$special characters
es: Y aún más caracteres \$special

en: Mixed 'quote' "marks"
es: Combinación de 'símbolos' de "comillas"

en: Mixed "quote" 'marks'
es: Combinación de "símbolos" de 'comillas'

en: Help called
es: Ayuda invocada

en: one day | @count days
es[0]: un día
es[1]: @count días

en: Contact preferences
es: Preferencias del contacto

en: Try importing one or two first!
es: ¡Primero intente importar uno o dos!

en: offers
es: ofertas

en: Choose one or more categories
es: Seleccione una o más categorías

en: Pending transactions
es: Transacciones pendientes

en: Recent transactions
es: Transacciones recientes

en: There are no pending transactions
es: No hay transacciones pendientes

en: Item or service
es: Elemento o servicio
