Community Accounting (6.x-1.1) - en to uk translation catalogue (91 entries)

en: title
uk: назва

en: Delete
uk: Видалити

en: Submit
uk: Надіслати

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Payer
uk: Платник

en: Transactions
uk: Трансакції

en: Type
uk: Тип

en: yes
uk: так

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: Currency
uk: Валюта

en: Quantity
uk: Кількість

en: Edit
uk: Редагувати

en: Date
uk: Дата

en: Category
uk: Категорія

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: categories
uk: категорії

en: Icon
uk: Іконка

en: History
uk: Історія

en: User
uk: Користувач

en: Email
uk: Електронна пошта

en: User ID
uk: ID користувача

en: no
uk: ні

en: To:
uk: Кому:

en: Average rating
uk: Середня оцінка

en: Default Currency
uk: Базова валюта

en: Details
uk: Подробиці

en: Income
uk: Надходження

en: Amount
uk: Величина

en: Send
uk: Надіслати

en: invoice
uk: рахунок

en: Owner
uk: Власник

en: payment
uk: оплата

en: Now
uk: Зараз

en: Sign
uk: Підпис

en: Both
uk: Все

en: Title:
uk: Заголовок:

en: Change
uk: Змінити

en: Hours
uk: Годин(и)

en: Transaction
uk: Транзакція

en: From:
uk: Від:

en: Balance
uk: Баланс

en: Standard
uk: Стандарт

en: Are you sure you want to delete this transaction?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити цю трансакцію?

en: Credit
uk: Кредит

en: Migrate
uk: Міграція

en: Complete
uk: Завершене

en: both
uk: всі

en: 15 minutes
uk: 15 хвилин

en: 30 minutes
uk: 30 хвилин

en: 45 minutes
uk: 45 хвилин

en: Feedback
uk: Зворотній зв'язок

en: Transaction type
uk: Тип транзакції

en: Go back
uk: Назад

en: Member
uk: Учасник

en: Steps
uk: Кроки

en: Currencies
uk: Валюти

en: Rating
uk: Рейтинг

en: Currency ID
uk: Код валюти

en: All transactions
uk: Усі операції

en: Transaction list
uk: Список операцій

en: Create transaction
uk: Створити операцію

en: Message subject
uk: Тема повідомлення

en: Maintenance
uk: Обслуговування

en: Offers
uk: Пропозиції

en: Currency name
uk: Назва валюти

en: integer
uk: ціле число

en: With
uk: З

en: Expenditure
uk: Зняття з рахунка

en: Erase
uk: Вилучити

en: transaction
uk: операція

en: Posted on
uk: Опубліковано

en: Starter
uk: Початок

en: The user id
uk: Ідентифікатор користувача

en: Payee
uk: Отримувач

en: Link this field to its user, the seller's profile
uk: Зробити це поле посиланням на його користувача, профіль продавця

en: Link this field to its user, the purchaser's profile
uk: Зробити це поле посиланням на його користувача, профіль покупця

en: Offer
uk: Пропозиція

en: Special
    characters
uk: Спеціальні
    Символи

en: Special\ncharacters
uk: Спеціальні\nСимволи

en: Embedded $variable
uk: Вбудований $variable

en: more $special characters
uk: більше $special символів

en: even more \$special characters
uk: ще більше \$special символів

en: Mixed 'quote' "marks"
uk: Змішані 'знаки' "лапок"

en: Mixed "quote" 'marks'
uk: Змішані "знаки" 'лапок'

en: Help called
uk: Викликано допомогу

en: This is some help
uk: Це якась допомога

en: variable replacement
uk: заміна змінної

en: variables
uk: змінні

en: one day | @count days
uk[0]: один день
uk[1]: @count дні
uk[2]: @count днів

en: Straight
uk: Прямий
