Community Accounting (6.x-2.0) - en to ar translation catalogue (46 entries)

en: Next
ar: التالي

en: user
ar: مستخدم

en: Submit
ar: إرسال

en: Payer
ar: دافع

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Quantity
ar: الكمية

en: Available variables are:
ar: المتغيرات المتاحة:

en: Date
ar: التاريخ

en: Multiple
ar: متعدد

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Back
ar: رجوع

en: Save
ar: حفظ

en: Format
ar: التنسيق

en: Vocabularies
ar: المعاجم

en: mail
ar: البريد

en: Statistics
ar: الإحصائيات

en: n/a
ar: غير متوفر

en: User
ar: مستخدم

en: Never
ar: أبدا

en: active
ar: نشط

en: Month
ar: بالشهر

en: Amount
ar: المبلغ

en: State
ar: الحالة

en: Week
ar: بالأسبوع

en: Appearance
ar: المظهر

en: Log in
ar: تسجيل الدخول

en: Destination
ar: الوجهة

en: Integer
ar: عدد صحيح

en: Pending
ar: معلّق

en: Change
ar: تغيير

en: Finished
ar: اكتمل

en: pending
ar: معلق

en: Active users
ar: مستخدمون نشطون

en: You have tried to use a one-time login for an account which has been blocked.
ar: لقد حاولت استخدام رابط ولوج لحساب ممنوع.

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
ar: قام %name باستخدام رابط الولوج في %timestamp.

en: You have just used your one-time login link. It is no longer necessary to use this link to login. Please change your password.
ar: لقد قمت للتو باستخدام رابط ولوج يعمل لمرة واحدة. ليس من الضروري بعد الآن استخدام هذا الرابط. من فضلك غير كلمة سرك.

en: You have already used this one-time login link. It is not necessary to use this link to login anymore. You are already logged in.
ar: سبق أن استعملت رابط الولوج هذا. ليس من الضروري استخدام هذا الرابط للولوج بعد الآن. لقد تم ولوجك.

en: <p>This is a one-time login for %user_name and will expire on %expiration_date.</p><p>Click on this button to login to the site and change your password.</p>
ar: <p>رابط الولوج هذا صالح لمرة واحدة فقط للمستخدم %user_name و ستنتهي صلاحيتهفي %expiration_date</p><p>اضغط على الزر لولوج الموقع، و غير كلمة السر.</p>

en: This login can be used only once.
ar: يمكن استخدام هذا الدخول مرة واحدة فقط.

en: You have tried to use a one-time login link which has either been used or is no longer valid. Please request a new one using the form below.
ar: لقد حاولت استخدام رابط ولوج صالح لاستخدام واحد فقط. ربما تم استخدامه أو أن صلاحيته انتهت. من فضلك اطلب رابط ولوج جديد مستخدما الاستمارة التالية.

en: Is the logged in user
ar: هو المستخدم المسجَّل دخوله

en: Unable to send e-mail. Please contact the site administrator if the problem persists.
ar: تعذّر إرسال البريد. من فضلك راجع مدير الموقع إذا استمرت المشكلة.

en: Error sending e-mail (from %from to %to).
ar: عطل في إرسال البريد (من %from إلى %to).

en: Confirmation page
ar: صفحة التاكيد
