mydigipass (6.x-1.3) - en to id translation catalogue (22 entries)

en: Register
id: Daftar

en: Login
id: Masuk

en: default
id: standar

en: Weight
id: Bobot

en: The configuration options have been saved.
id: Opsi-opsi konfigurasi sudah disimpan.

en: Link
id: Tautan

en: Save
id: Simpan

en: Help
id: Bantuan

en: Text
id: Teks

en: Continue
id: Lanjutkan

en: here
id: di sini

en: Security
id: Keamanan

en: Style
id: Gaya

en: medium
id: sedang

en: small
id: kecil

en: large
id: besar

en: Unlink
id: Tidak ditautkan

en: Account settings
id: Pengaturan keanggotaan

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
id: Terima kasih telah mengajukan pembuatan akun. Akun Anda saat ini menunggu persetujuan dari administrator situs.<br />
    Sementara itu, pesan selamat datang berisi petunjuk lebih lanjut telah dikirimkan ke alamat email Anda.

en: Security settings
id: Pengaturan keamanan

en: Registration successful. You are now logged in.
id: Pendaftaran berhasil. Anda sekarang masuk.

en: Error opening socket @socket
id: Gagal membuka soket @socket
