Node import (6.x-1.2) - en to he translation catalogue (134 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Next
he: הבא

en: delete
he: מחיקה

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Username
he: שם משתמש

en: Development
he: פיתוח

en: List
he: רשימה

en: Cancel
he: ביטול

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: Audience
he: קהל יעד

en: Disabled
he: מושבת

en: Cost
he: עלות

en: On
he: פעיל

en: Last updated on
he: עודכן לאחרונה ב

en: Tags
he: תגיות

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Content types
he: סוגי תוכן

en: Download
he: הורדה

en: view
he: צפיה

en: File
he: קובץ

en: Advanced options
he: אפשרויות מתקדמות

en: None
he: ללא

en: This action cannot be undone.
he: לא ניתן לבטל פעולה זו.

en: Password
he: סיסמה

en: - None -
he: - ללא -

en: Weight
he: משקל

en: Help text
he: טקסט עזרה

en: Hierarchy
he: היררכיה

en: Single
he: יחיד

en: Multiple
he: מרובה

en: Related terms
he: סיווגים קרובים (ראה גם...)

en: Synonyms
he: שמות נרדפים

en: Multiple select
he: בחירה מרובה

en: Required
he: נדרש

en: root
he: שורש

en: Parents
he: אבות

en: none
he: ללא

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Book
he: ספר

en: Back
he: אחורה

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Save
he: שמירה

en: True
he: אמת

en: False
he: שלילי

en: View
he: צפיה

en: Length
he: אורך

en: URL
he: כתובת URL

en: Filename
he: שם קובץ

en: Vocabularies
he: אוצרות מילים

en: Advanced settings
he: הגדרות מתקדמות

en: Content type
he: סוג תוכן

en: Email
he: דוא"ל

en: Files
he: קבצים

en: Options
he: אפשרויות

en: Are you sure you want to delete %title?
he: האמנם ברצונך למחוק את '%title'?

en: Parent item
he: שורת אב

en: Active
he: פעיל

en: Date format
he: תבנית תאריך

en: Off
he: כבוי

en: Published
he: מפורסם

en: Input format
he: מבנה קלט

en: Location
he: מיקום

en: Promoted to front page
he: מקודם לדף הראשי

en: Sticky at top of lists
he: דביק בראש רשימות

en: Log message
he: הודעה ליומן הפעילות

en: Vocabulary
he: מילון

en: Vocabulary name
he: שם מילון

en: Term name
he: שם הסיווג

en: E-mail address
he: כתובת דואר אלקטרוני

en: Content field
he: שדה תוכן

en: Authored by
he: נכתב על ידי

en: Width
he: רוחב

en: Height
he: גובה

en: Other
he: אחר

en: SKU
he: מק"ט

en: Users
he: חברי האתר

en: Tab
he: לשונית

en: Latitude
he: קו רוחב

en: Longitude
he: קו אורך

en: Authoring information
he: מידע על המחבר/ת

en: Authored on
he: בתאריך

en: File attachments
he: קבצים מצורפים

en: List price
he: מחיר מחירון

en: Publishing options
he: אפשרויות פרסום

en: Create new revision
he: יצירת גרסה חדשה

en: To date
he: 'עד תאריך'

en: Mission statement
he: הצהרת משימה

en: Object
he: אובייקט

en: Blocked
he: חסום

en: Completed
he: נשלם

en: Grams
he: גרם

en: Kilograms
he: ק"ג

en: Inches
he: אינצ'ים

en: Feet
he: רגל

en: Menu settings
he: הגדרות תפריט

en: !name field is required.
he: חובה למלא את השדה !name.

en: Comment settings
he: הגדרות לתגובות

en: Read only
he: לקריאה בלבד

en: Default value
he: ערך ברירת מחדל

en: Timezone
he: איזור זמן

en: Membership requests
he: בקשות חברות

en: Tasks
he: משימות

en: Read/Write
he: קריאה\כתיבה

en: Menu link title
he: כותרת קישור התפריט

en: URL path settings
he: הגדרת מיקום חלופי

en: Language neutral
he: שפה נייטרלית

en: - Please choose -
he: - נא לבחור -

en: Registration form
he: טופס רישום

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
he: בעית ולידציה, אנא נסה שוב. אם שגיאה זו ממשיכה להופיע, אנא פנה למנהל האתר.

en: Errors
he: שגיאות

en: Product information
he: מידע על המוצר

en: Sell price
he: מחיר מכירה

en: create a new book
he: צור ספר חדש

en: Custom format
he: תבנית מותאמת

en: Centimeters
he: ס"מ

en: Millimeters
he: מ"מ

en: Package quantity
he: כמות בחבילה

en: List position
he: מיקום ברשימה

en: Identification
he: זיהוי

en: No files available.
he: אין קבצים זמינים

en: Created on
he: נוצר ב

en: Custom date format
he: תבנית תאריך מותאמת אישית

en: Book outline
he: מתאר הספר

en: This will be the top-level page in this book.
he: זה יהיה דף הרמה העליונה בספר זה.

en: Revision information
he: מידע על הגרסה

en: Notify user of new account
he: הודע למשתמש על חשבון חדש

en: List in groups directory
he: רשום בספריית הקבוצות

en: Group language
he: שפת הקבוצה
