Nodequeue (6.x-2.3) - en to sv translation catalogue (38 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Delete
sv: Radera

en: Submit
sv: Skicka

en: Development
sv: Utveckling

en: Author
sv: Författare

en: List
sv: Lista

en: Cancel
sv: Avbryt

en: view
sv: visa

en: Edit
sv: Redigera

en: This action cannot be undone.
sv: Denna åtgärd kan inte ångras.

en: Types
sv: Typer

en: Settings
sv: Inställningar

en: Save
sv: Spara

en: Add
sv: Lägg till

en: View
sv: Visa

en: Vocabularies
sv: Vokabulärer

en: Node
sv: Nod

en: Access denied
sv: Åtkomst nekad

en: Page
sv: Sida

en: Roles
sv: Roller

en: node
sv: nod

en: Shuffle
sv: Blanda

en: bottom
sv: längst ned

en: top
sv: längst upp

en: Operation
sv: Funktion

en: Defaults
sv: Förvalt

en: Clear
sv: Rensa

en: Reverse
sv: Omvänd

en: Add @type
sv: Lägg till @type

en: Generate
sv: Generera

en: Queue
sv: Kö

en: Autocomplete
sv: Automatiskt kompletterande

en: Queues
sv: Köer

en: Invalid input
sv: Ogiltig inmatning

en: Add to queue
sv: Lägg till i kö

en: Subqueues
sv: Underköer

en: Ordinarily queues are arranged with the front of the queue (where items will be removed) on top and the back (where items will be added) on the bottom. If checked, this will display the queue such that items will be added to the top and removed from the bottom.
sv: Vanliga köer ordnas med början (varifrån poster tas bort) högst upp och slutet (där poster läggs till) längst ned. Om valt kommer kön att visas så att poster läggs till högst upp och tas bort från botten.

en: Link "add to queue" text
sv: Länktext för "lägg till i kö"
