Nodequeue (6.x-2.4) - en to id translation catalogue (28 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Development
id: Pengembangan

en: Author
id: Penulis

en: List
id: Daftar

en: Cancel
id: Batal

en: Remove
id: Hapus

en: view
id: tampilan

en: Edit
id: Sunting

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Types
id: Jenis-jenis

en: Settings
id: Pengaturan

en: Save
id: Simpan

en: remove
id: buang

en: View
id: Lihat

en: Vocabularies
id: Kosakata-kosakata

en: Block
id: Blok

en: Page
id: Halaman

en: Roles
id: Peran

en: Position
id: Posisi

en: Operation
id: Operasi

en: Defaults
id: Bawaan

en: Clear
id: Bersihkan

en: Reverse
id: Terbalik

en: Add @type
id: Tambahkan @type

en: Autocomplete
id: Pelengkapan otomatis
