Nodes In Block (6.x-1.3) - en to id translation catalogue (22 entries)

en: Title
id: Judul

en: Show on every page except the listed pages.
id: Tampilkan pada semua halaman kecuali halaman berikut.

en: Show on only the listed pages.
id: Tampilkan hanya pada halaman berikut.

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Cancel
id: Batal

en: Content types
id: Jenis konten

en: Homepage
id: Laman beranda

en: unpublished
id: belum ditayangkan

en: Edit
id: Sunting

en: Weight
id: Bobot

en: The configuration options have been saved.
id: Opsi-opsi konfigurasi sudah disimpan.

en: General settings
id: Pengaturan umum

en: Save
id: Simpan

en: View
id: Lihat

en: Custom
id: Tersuai

en: Visibility
id: Visibilitas

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Visibility settings
id: Pengaturan visibilitas

en: published
id: diterbitkan

en: Blocks
id: Blok

en: Node status
id: Status node
