NodeStream Core (6.x-1.1) - en to ur translation catalogue (21 entries)

en: Forms
ur: فارم

en: Slideshow
ur: سلائڈ شو

en: Title
ur: عنوان

en: Body
ur: متن

en: Images
ur: تصاویر

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Content
ur: متن

en: Type
ur: قِسم

en: Author
ur: مصنف

en: Language
ur: زبان

en: Read more
ur: مزید پڑھیے۔

en: more
ur: مزید

en: Article
ur: مضمون

en: Block title
ur: بلاک کا عنوان

en: Search
ur: تلاش

en: edit
ur: ترمیم

en: URL
ur: یو آر ایل

en: Email
ur: ای میل

en: Date format
ur: تاریخ کا فارمیٹ

en: Last update
ur: گزشتہ تجدید
