NodeStream Core (6.x-1.2) - en to ne translation catalogue (39 entries)

en: Forms
ne: फारमहरु

en: Slideshow
ne: स्लाइडप्रदर्शन

en: Title
ne: शीर्षक

en: Body
ne: मुख्य भाग

en: Images
ne: तस्विरहरु

en: Delete
ne: हटाउनुस

en: Operations
ne: सञ्चालनहरू

en: Content
ne: विषयवस्तु

en: Type
ne: प्रकार

en: Author
ne: लेखक

en: Language
ne: भाषा

en: more
ne: धेरै

en: Article
ne: लेख

en: Block title
ne: ब्लकको शीर्षक

en: File
ne: फ़ाइल

en: Edit
ne: सम्पादन गर्नुहोस्

en: Date
ne: मिति

en: Search
ne: खोज्नुहोस्

en: Reset
ne: रिसेट गर्नुहोस्

en: Link
ne: लिङ्क

en: Parent
ne: मूल

en: Name
ne: नाम

en: edit
ne: सम्पादन गर्नुहोस्

en: User
ne: प्रयोगकर्ता

en: Email
ne: ईमेल

en: Created
ne: सिर्जना गरिएको

en: Node
ne: नोड

en: All
ne: सबै

en: Date format
ne: मिति ढाँचा

en: Page
ne: पृष्ठ

en: Published
ne: प्रकाशित

en: Last update
ne: अन्तिम अपडेट

en: Blog
ne: ब्लग

en: Topics
ne: विषय

en: Topic
ne: विषय

en: Blogs
ne: ब्लगहरू

en: Politics
ne: राजनीति

en: Translate
ne: अनुवाद

en: Translation settings
ne: अनुवाद सेटिंग
