New York State Senate (6.x-1.0) - en to he translation catalogue (97 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Pages
he: עמודים

en: title
he: כותרת

en: Status
he: מצב

en: Submit
he: שלח

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Username
he: שם משתמש

en: Type
he: סוג

en: Subject
he: נושא

en: Actions
he: פעולות

en: Cancel
he: ביטול

en: Unsubscribe
he: בטל רישום

en: Language
he: שפה

en: Block title
he: כותרת הבלוק

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Categories
he: קטגוריות

en: Go
he: קדימה

en: view
he: צפיה

en: unpublished
he: לא מפורסם

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: This action cannot be undone.
he: לא ניתן לבטל פעולה זו.

en: Message
he: הודעה

en: - None -
he: - ללא -

en: Category
he: קטגוריה

en: edit
he: עריכה

en: settings
he: הגדרות

en: Update
he: עדכון

en: mail
he: דואר

en: Keywords
he: מילות מפתח

en: Unknown
he: לא ידוע

en: Email
he: דוא"ל

en: Contact
he: יצירת קשר

en: Created
he: נוצר

en: Update options
he: אפשרויות עדכון

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
he: המערכת אינה מאפשרת לך לשלוח יותר מ-%number הודעות בשעה. אפשר לנסות שוב מאוחר יותר.

en: Your name
he: שם

en: Your e-mail address
he: כתובת הדואר האלקטרוני שלך

en: Send e-mail
he: שליחת אימייל

en: You must enter a valid e-mail address.
he: חובה להכניס כתובת דואר אלקטרוני תקפה.

en: To
he: אל

en: From
he: מאת

en: Roles
he: תפקידים

en: Filter
he: סינון

en: E-mail address
he: כתובת דואר אלקטרוני

en: Delete all
he: מחק הכל

en: State
he: מצב

en: No posts available.
he: אין פרסומים מתאימים

en: General
he: כללי

en: Other
he: אחר

en: Color
he: צבע

en: Blog
he: בלוג

en: <All>
he: <הכל>

en: Votes
he: הצבעות

en: City
he: עיר

en: Department
he: מחלקה

en: Are you sure you want to delete these items?
he: האמנם ברצונך למחוק פריטי תוכן אלו?

en: The items have been deleted.
he: פריטי התוכן נמחקו.

en: Facebook
he: פייסבוק

en: No items selected.
he: לא נבחרו פריטים.

en: Message:
he: הודעה:

en: published
he: פורסם

en: Refine
he: מיקוד

en: Undo
he: ביטול

en: Send yourself a copy.
he: שליחת עותק אלי.

en: !name (!name-url) has sent you a message via your contact form (!form-url) at !site.
he: !name (!name-url) שלח לך הודעה דרך טופס הקשר האישי שלך (!form-url) באתר !site.

en: The message has been sent.
he: ההודעה נשלחה.

en: !name sent a message using the contact form at !form.
he: !name שלח הודעה דרך טופס הקשר ב !form.

en: %name-from sent an e-mail regarding %category.
he: %name-from שלח דואר אלקטרוני בנושא %category.

en: Your message has been sent.
he: ההודעה שלך נשלחה.

en: Video
he: וידאו

en: Session
he: תהליך

en: Image Gallery
he: גלרית תמונות

en: not published
he: לא פורסם

en: Live
he: חי

en: Enter the terms you wish to search for.
he: הקלידו את המילים שברצונכם לחפש.

en: Blue
he: כחול

en: Language neutral
he: שפה נייטרלית

en: Zip
he: זיפ

en: Show only items where
he: הצגת פריטים רק כאשר

en: The following numbers control which properties the content search should favor when ordering the results. Higher numbers mean more influence, zero means the property is ignored. Changing these numbers does not require the search index to be rebuilt. Changes take effect immediately.
he: המספרים הבאים קובעים את סידור פריטי התוכן בתוצאות החיפוש. תכונות עם משקל גבוה ישפיעו יותר. תכונות עם משקל אפס לא ישפיעו כלל. שינוי משקלות אלו לא דורש בניה מחדש של המפתח. השינויים משפיעים מייד.

en: Keyword relevance
he: רלוונטיות מילות החיפוש

en: Recently posted
he: פורסם לאחרונה

en: Number of comments
he: מספר התגובות

en: Number of views
he: מספר הצפיות

en: Twitter
he: טוויטר

en: <em>and</em> where <strong>%a</strong> is <strong>%b</strong>
he: <em>and</em> כטשר <strong>%a</strong> הוא <strong>%b</strong>

en: <strong>%a</strong> is <strong>%b</strong>
he: <strong>%a</strong> הוא <strong>%b</strong>

en: Signup
he: הרשם

en: YouTube
he: יוטיוב

en: You cannot contact more than %number users per hour. Please try again later.
he: המערכת אינה מאפשרת לך ליצור קשר עם יותר מ-%number חברים בשעה. אפשר לנסות שוב מאוחר יותר.

en: Finished with an error.
he: סיים עם שגיאה.

en: The contact form has not been configured. <a href="@add">Add one or more categories</a> to the form.
he: טופס צור קשר לא הוגדר. <a href="@add">הוסף לטופס קטגוריה אחת או יותר</a>.

en: Address 2
he: שורה שניה של כתובת

en: Address 1
he: כתובת 1

en: Privacy Policy
he: מדיניות פרטיות
