New York State Senate (6.x-1.0) - en to sv translation catalogue (120 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Pages
sv: Sidor

en: title
sv: titel

en: Submit
sv: Skicka

en: Operations
sv: Funktioner

en: Username
sv: Användarnamn

en: Type
sv: Typ

en: Subject
sv: Ämne

en: Actions
sv: Åtgärder

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Unsubscribe
sv: Säg upp prenumeration

en: Language
sv: Språk

en: Block title
sv: Blocktitel

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Categories
sv: Kategorier

en: Go
sv: Gå till

en: view
sv: visa

en: unpublished
sv: ej publicerad

en: Search
sv: Sök

en: Reset
sv: Återställ

en: This action cannot be undone.
sv: Denna åtgärd kan inte ångras.

en: Message
sv: Meddelande

en: - None -
sv: - Ingen -

en: Category
sv: Kategori

en: edit
sv: redigera

en: settings
sv: inställningar

en: Update
sv: Uppdatera

en: mail
sv: e-post

en: Keywords
sv: Nyckelord

en: Unknown
sv: Okänd

en: Email
sv: E-post

en: Email Address
sv: E-postadress

en: Contact
sv: Kontakt

en: Created
sv: Skapad

en: Update options
sv: Alternativ för uppdatering

en: Event type
sv: Typ av händelse

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
sv: Du kan inte skicka fler än %number meddelanden per timme. Var vänlig försök igen senare.

en: Your name
sv: Ditt namn

en: Your e-mail address
sv: Din e-postadress

en: Send e-mail
sv: Skicka e-post

en: You must enter a valid e-mail address.
sv: Du måste ange en giltig e-postadress.

en: To
sv: Till

en: From
sv: Från

en: Roles
sv: Roller

en: Filter
sv: Filtrera

en: E-mail address
sv: E-postadress

en: Delete all
sv: Radera allt

en: State
sv: Läge

en: No posts available.
sv: Inga inlägg tillgängliga.

en: General
sv: Allmän

en: Other
sv: Övriga

en: Color
sv: Färg

en: Blog
sv: Blogg

en: Channel
sv: Kanal

en: <All>
sv: &lt;Alla&gt;

en: Votes
sv: Röster

en: City
sv: Stad

en: Are you sure you want to delete these items?
sv: Är du säker på att du vill radera dessa inlägg?

en: The items have been deleted.
sv: Inläggen har raderats.

en: Bookmark this post on del.icio.us.
sv: Bokmärk detta innehåll på del.icio.us.

en: Digg
sv: Digg(a)

en: Digg this post on digg.com.
sv: Digg(a) detta innehåll på digg.com

en: Thumb this up at StumbleUpon.
sv: Ge detta innehåll tummen upp på StumbleUpon.

en: Submit to Propeller.
sv: Skicka till Propeller.

en: Submit this post on reddit.com.
sv: Publicera detta innehåll på reddit.com

en: Submit this post on ma.gnolia.com.
sv: Publicera detta innehåll på ma.gnolia.com.

en: Submit this post on newsvine.com.
sv: Publicera detta innehåll på newsvine.com.

en: Submit this post on furl.net.
sv: Publicera detta innehåll på furl.net.

en: Share on Facebook.
sv: Dela med dig på Facebook

en: Bookmark this post on Google.
sv: Bokmärk detta innehåll på Google.

en: Bookmark this post on Yahoo.
sv: Bokmärk detta innehåll på Yahoo.

en: Search Technorati for links to this post.
sv: Sök i Technorati efter länkar till detta innehåll.

en: Search IceRocket for links to this post.
sv: Sök i IceRocket efter länkar till detta innehåll.

en: No items selected.
sv: Inga inlägg valda.

en: Message:
sv: Meddelande:

en: published
sv: publicerad

en: Refine
sv: Filtrera

en: Undo
sv: Ångra

en: Your Name
sv: Ditt namn

en: Send yourself a copy.
sv: Skicka en kopia till dig själv.

en: !name (!name-url) has sent you a message via your contact form (!form-url) at !site.
sv: !name (!name-url) har skickat ett meddelande via ditt kontaktformulär (!form-url) på !site.

en: The message has been sent.
sv: Meddelandet har skickats.

en: !name sent a message using the contact form at !form.
sv: !name skickade ett meddelande via kontaktformuläret !form.

en: %name-from sent an e-mail regarding %category.
sv: %name-from skickade ett e-postmeddelande angående %category.

en: Your message has been sent.
sv: Ditt meddelande har skickats.

en: Red
sv: Röd

en: Image Gallery
sv: Bildgalleri

en: not published
sv: ej publicerad

en: Enter the terms you wish to search for.
sv: Ange de termer du vill söka efter.

en: Green
sv: Grön

en: Blue
sv: Blå

en: Service
sv: Tjänst

en: Language neutral
sv: Språkneutral

en: <Any>
sv: &lt;Alla&gt;

en: Zip
sv: Postnummer

en: Show only items where
sv: Visa bara inlägg där

en: The following numbers control which properties the content search should favor when ordering the results. Higher numbers mean more influence, zero means the property is ignored. Changing these numbers does not require the search index to be rebuilt. Changes take effect immediately.
sv: Följande värden styr vilka egenskaper som innehållssökningen ska gynna när den sorterar sökresultaten. Högre värden betyder mer inflytande, noll betyder att egenskapen ignoreras. Att ändra dessa värden kräver inte att sökindexet byggs om. Ändringarna får genomslag direkt.

en: Keyword relevance
sv: Sökordsrelevans

en: Recently posted
sv: Senaste inlägg

en: Number of comments
sv: Antal kommentarer

en: Number of views
sv: Antal visningar

en: <em>and</em> where <strong>%a</strong> is <strong>%b</strong>
sv: <em>och</em> där <strong>%a</strong> är <strong>%b</strong>

en: <strong>%a</strong> is <strong>%b</strong>
sv: <strong>%a</strong> är <strong>%b</strong>

en: Signup
sv: Anmälan

en: District
sv: Distrikt

en: Registration
sv: Registrering

en: You cannot contact more than %number users per hour. Please try again later.
sv: Du kan inte kontakta mer än %number användare per timme. Försök igen senare.

en: Finished with an error.
sv: Färdig med ett fel.

en: Working
sv: Fungerar

en: Most Emailed
sv: Mest e-postade

en: The contact form has not been configured. <a href="@add">Add one or more categories</a> to the form.
sv: Kontaktformuläret har inte konfigurerats. <a href="@add">Lägg till en eller fler kategorier</a> till formuläret.

en: The selected file %name could not be saved.
sv: Den valda filen %name kunde inte sparas.

en: Address 2
sv: Adress 2

en: Address 1
sv: Adress 1

en: Creation Date
sv: Skapat (datum)

en: One post processed. | @count posts processed.
sv[0]: Ett inlägg bearbetat.
sv[1]: @count inlägg bearbetade.

en: item | items
sv[0]: artikel
sv[1]: artiklar

en: Privacy Policy
sv: Integritetspolicy

en: Not working
sv: Fungerar inte
