oEmbed (6.x-0.6) - en to pt translation catalogue (31 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Enable
pt: Habilitar

en: Disable
pt: Desabilitar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Edit
pt: Editar

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: Name
pt: Nome

en: Export
pt: Exportar

en: Save
pt: Salvar

en: Not found
pt: Não encontrado

en: Your changes have been saved.
pt: Suas alterações foram salvas.

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Revert
pt: Reverter

en: Storage
pt: Armazenamento

en: Save and proceed
pt: Salvar e prosseguir

en: Delete preset
pt: Apagar preset

en: Add preset
pt: Adicionar preset

en: Preset name
pt: Nome do preset

en: Providers
pt: Provedores/Serviços

en: In code
pt: em código

en: Max width
pt: Largura máxima

en: Provider name
pt: Nome do provedor

en: In database
pt: No banco de dados

en: Max height
pt: Altura máxima

en: A unique machine-readable name used to identify this provider internally. It may only contain lowercase alphanumeric characters and underscores. No spaces or uppercase characters.
pt: Um nome legível por máquina exclusivo usado para identificar este provedor internamente. Ele só pode conter caracteres alfanuméricos em minúsculas e sublinhados. Sem espaços ou caracteres maiúsculos.

en: A human-readable title for the provider.
pt: O título legível para o provedor.
