Offers & Wants (6.x-1.0-beta2) - en to id translation catalogue (24 entries)

en: delete
id: hapus

en: Type
id: Jenis

en: Description
id: Deskripsi

en: Edit
id: Sunting

en: None
id: Tiada

en: Category
id: Kategori

en: Add
id: Tambah

en: Before
id: Sebelum

en: After
id: Sesudah

en: Continue
id: Lanjutkan

en: Printer-friendly version
id: Versi mudah dicetak

en: All
id: Semua

en: Both
id: Keduanya

en: Position
id: Posisi

en: Expires
id: Kadaluarsa

en: Locality
id: Lokalitas

en: 1 week
id: 1 minggu

en: More information
id: Informasi selengkapnya

en: Telephone
id: Telepon

en: Attach to
id: Lampirkan ke

en: Permanent
id: Permanen

en: Multiple displays
id: Beberapa tampilan

en: Attach before or after the parent display?
id: Lampirkan sebelum atau sesudah tampilan induk?

en: The feed icon will be available only to the selected displays.
id: Ikon feed hanya akan tersedia untuk tampilan yang dipilih.
