Organic groups (6.x-1.3) - en to tr translation catalogue (196 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Groups
tr: Gruplar

en: Admin specifies whether or not a group appears in the public listings.
tr: Yönetici, bir grubun genel listelerde görünüp görünmeyeceğini belirler.

en: Group
tr: Grup

en: Type
tr: Tip

en: Closed
tr: Kapalı

en: Invite only
tr: Sadece davet

en: Wrong username or password.
tr: Yanlış kullanıcı adı ya da parola.

en: Group specific blocks are only visible on group pages and not on systemwide pages like the home page or admin pages.
tr: Gruba özgü bloklar yalnızca grup sayfalarında gözükür. Ana sayfa ya da yönetim sayfaları gibi genel sayfalarda gözükmez.

en: Create group administrator
tr: Grup yöneticisi oluştur

en: Delete group administrator
tr: Grup yöneticisini sil

en: Send invitation
tr: Davetiye gönder

en: Group activity
tr: Grup etkinliği

en: Organic groups
tr: Organik gruplar

en: Administer the suite of Organic groups modules.
tr: Organik gruplar eklentiler kümesini yönetin.

en: Organic groups configuration
tr: Organik grup yapılandırması

en: List
tr: Liste

en: Faces
tr: Yüzler

en: Subject
tr: Konu

en: Are you sure you want to make %name a group administrator for the group %title?
tr: %name adlı üyeyi %title grubuna yönetici yapmak istediğinizden emin misiniz?

en: Confirm
tr: Onayla

en: Cancel
tr: İptal

en: Are you sure you want to remove %name as a group administrator for the group %title?
tr: %title grubundan %name adlı üyeyi çıkartmak istediğinizden emin misiniz?

en: Remove
tr: Kaldır

en: Email addresses or usernames
tr: E-posta adresleri ya da kullanıcı adları

en: Enter up to %max email addresses or usernames. Separate multiple addresses by commas or new lines. Each person will receive an invitation message from you.
tr: Maximum %max email adresi veya kullanıcı adı girebilirsiniz. Çoklu adresleri virgül ile ayırın veya yeni satıra geçip yazın. Her kullanıcı sizden davet mesajı alacak.

en: Personal message
tr: Kişisel mesaj

en: Optional. Enter a message which will become part of the invitation email.
tr: İsteğe bağlı. E-posta davetinde kapsanacak bir ileti girin.

en: You may not specify more than %max email addresses or usernames.
tr: %max 'dan fazla e-posta adresi ya da kullanıcı adı belirtemezsiniz.

en: Additional details
tr: Ek detaylar

en: Are you sure you want to join the group %title?
tr: %title grubuna katılmak istediğinizden emin misiniz?

en: 
    
    Personal message from @name:
    ------------------
    
    @request
tr: 
    
    @name kullanıcısından kişisel mesaj:
    ------------------
    
    @request

en: List of users
tr: Kullanıcıların listesi

en: Add one or more usernames in order to associate users with this group. Multiple usernames should be separated by a comma.
tr: Bu grupla kullanıcıları ilişkilendirmek için bir ya da daha fazla kullanıcı adı ekleyin. Birden fazla kullanıcı adı girilecekse virgülle ayrılmalıdır.

en: (approval needed)
tr: (onay gerekli)

en: admin
tr: yönetici

en: Manager
tr: Yönetici

en: Age
tr: Yaş

en: Last comment
tr: Son yorum

en: Description
tr: Açıklama

en: No posts in this group.
tr: Bu grupta gönderi yok.

en: No public posts in this group.
tr: Bu grupta herkese açık gönderi yok.

en: A brief description for the group details block and the group directory.
tr: Grup ayrıntıları bloğunda ve grup dizininde gözükecek kısa bir açıklama.

en: Selecting a different theme will change the look and feel of the group.
tr: Farklı bir tema seçmek grubun görünümünü değiştirecektir.

en: Do nothing.
tr: Birşey yapma.

en: Delete all group posts which don't also belong to another group.
tr: Başka gruba ait olmayan bütün girişleri sil.

en: Move all group posts to the group listed below.
tr: Tüm grup gönderilerini aşağıda listelenen gruba taşıyın.

en: Group posts
tr: Grup gönderileri

en: Target group
tr: Hedef grup

en: Delete group
tr: Grubu sil

en: Public
tr: Açık

en: @group: '@title' at @site
tr: @group: '@title' / @site

en: @body
    
    --
    This message was sent by an administrator in the '@group' group at @site. To visit this group, browse to !url_group. To unsubscribe from this group, visit !url_unsubscribe
tr: @body
    
    --
    Bu ileti size @site sitesindeki '@group' grubunun bir yöneticisi tarafından gönderildi. Bu grubu ziyaret etmek için gideceğiniz adres: !url_group. Bu gruptan ayrılmak gideceğiniz adres: !url_unsubscribe

en: Invitation to join the group '@group' at @site
tr: @site sitesindeki '@group' grubuna katılma çağrısı

en: You are now an administrator for the group '@group'
tr: Artık '@group' grubunda bir yöneticisiniz

en: Group details
tr: Grup detayları

en: New groups
tr: Yeni gruplar

en: Group notifications
tr: Grup bildirimleri

en: more
tr: daha fazla

en: Browse the newest groups.
tr: En yeni grupları ara.

en: Invite friend
tr: Arkadaşını çağır

en: Create !type
tr: !type yarat

en: Groups directory control
tr: Grup dizin kontrolü

en: New groups always appear on the registration form.
tr: Yeni gruplar her zaman kayıt formunda görüntülenir.

en: Visibility of posts
tr: Gönderilerin görünürlükleri

en: (pending approval)
tr: (onay bekliyor)

en: 1 invitation sent. | @count invitations sent.
tr[0]: @count davet gönderildi.

en: administer organic groups
tr: organik grupları yönet

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Content types
tr: İçerik tipleri

en: Home page
tr: Anasayfa

en: Edit
tr: Düzenle

en: Search
tr: Ara

en: None
tr: Hiçbiri

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Required
tr: Zorunlu

en: Feed
tr: Akış

en: Node ID
tr: Düğüm Kimliği

en: Save
tr: Kaydet

en: Open
tr: Açık

en: Path
tr: Yol

en: User
tr: Kullanıcı

en: action
tr: eylem

en: Node
tr: Düğüm

en: Are you sure you want to delete %title?
tr: %title düğümünü silmek istediğinizden emin misiniz?

en: All
tr: Tümü

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Page
tr: Sayfa

en: Pager ID
tr: Sayfalayıcı ID

en: Welcome
tr: Hoşgeldiniz

en: Published
tr: Yayında

en: OPML feed
tr: OPML beslemesi

en: Members
tr: Üyeler

en: OG: Posts in current group
tr: OG: Mevcut gruptaki gönderiler

en: My groups
tr: Gruplarım

en: Optional
tr: Seçime bağlı

en: Save settings
tr: Ayarları kaydet

en: Number of published posts in a group. Can be restricted by node type using the <em>Option</em> dropdown.
tr: Bir gruptaki yayınlanmış gönderi adedi. <em>Seçenek</em> açılır listesi kullanılarak düğüm tipi belirlenebilir.

en: Displays the language selected for a given group.
tr: Bu grup için seçilmiş dili gösterir.

en: Moderated
tr: Denetlenen

en: Posts
tr: Gönderiler

en: Mission statement
tr: Site amaç metni

en: Is the group home page private or not.
tr: Grubun anasayfası özel ya da değil mi.

en: New group home pages and default audience are always public.
tr: Yeni grupların anasayfaları ve izleyici öndeğerleri her zaman açıktır.

en: New group home pages and default audience are always private.
tr: Yeni grupların anasayfaları ve izleyici öndeğerleri her zaman özeldir.

en: Edit membership
tr: Üyeliği düzenle

en: Join
tr: Katıl

en: Number of members for a group. Excludes memberships which are pending approval.
tr: Bir gruptaki üye adedi. Onay bekleyen üyelikler hariçtir.

en: OG: Is member an admin in a group
tr: OG: Üye, bir grupta yönetici mi

en: Add members
tr: Üye ekle

en: Membership saved.
tr: Üyelik kaydedildi.

en: Membership request approved.
tr: Üyelik isteği onaylandı.

en: Membership request denied.
tr: Üyelik isteği reddedildi.

en: Membership request to the %group group awaits approval by an administrator.
tr: %group grubuna üyelik isteği, bir yöneticinin onayını beklemekte.

en: Membership requests
tr: Üyelik başvuruları

en: How should membership requests be handled in this group? When you select <em>closed</em>, users will not be able to join <strong>or</strong> leave.
tr: Bu grupta üyelik istekleri nasıl hallediliyor? <em>Kapalı</em> seçtiğinizde, kullanıcıların kendi başlarına gruba katılma <strong>ya da</strong> ayrılmaları mümkün olmayacaktır.

en: My membership
tr: Üyeliğim

en: 1 member | @count members
tr[0]: 1 üye

en: Edit page
tr: Sayfayı düzenle

en: %title has been deleted
tr: %title silindi

en: Updated panels configuration.
tr: Panel yapılandırması güncellendi.

en: @name at @site
tr: @site içindeki @name

en: This is the title of the page and of the tab.
tr: Bu, sayfanın ve sekmenin adıdır.

en: Show blocks
tr: Blokları göster

en: If unchecked, this page is only accessible by group or site administrators. Thats useful while you are configuring the page.
tr: Eğer seçili değilse, bu sayfaya sadece grup ya da site yöneticileri erişebilir. Sayfayı düzenlerken bu durum yararlı olabilir.

en: Update page
tr: Sayfayı güncelle

en: Create page
tr: Sayfa oluştur

en: %path is a reserved system path, and cannot be used for a group page. Please enter another path.
tr: %path bir sistem yoludur ve grup anasayfası olarak kullanılamaz. Lütfen başka bir yol girin.

en: Panel paths may only contain alphanumeric characters and dashes.
tr: Panel yolları sadece alfanümerik karakterler ve tireler içerebilir.

en: That path is currently in use by another one of your group's pages. Please enter another path.
tr: Bu yol halen diğer bir grup sayfanız tarafından kullanılıyor. Lütfen başka bir yol girin.

en: Group page updated.
tr: Grup sayfası güncellendi.

en: Group page created.
tr: Grup sayfası oluşturuldu.

en: Organic groups panel pages deleted.
tr: Organik grup panel sayfaları silindi.

en: OG description
tr: OG açıklaması

en: Adds a group from a node context; if multiple groups are associated with a node, this will get the "first" group only.
tr: Bir düğüm içeriğinden bir grup ekler; eğer düğüm ile bağlantılı birden fazla grup varsa sadece "ilk" grubu alır.

en: Organic groups panels
tr: Organik grup panelleri

en: Enable group admins to create panel pages.
tr: Yöneticilerin panel sayfaları oluşturabilmelerini etkinleştir.

en: Welcome statement goes here.
tr: Hoşgeldin ifadesi buraya gelir.

en: Faces go here.
tr: Yüzler buraya geliyor.

en: Enter the NID of a group
tr: Bir grup NID'si girin

en: Currently set to "%title"
tr: Şu anda "%title" olarak ayarlı

en: You must select a node.
tr: Bir düğüm seçmelisiniz.

en: Invalid group selected.
tr: Geçersiz grup seçimi.

en: Node is of type %type which not a group type.
tr: Düğüm, bir grup türü olmayan %type türünde.

en: Language neutral
tr: Dil tercihsiz - özgün dil

en: You are now a member of the %group.
tr: %group grubuna üye oldunuz.

en: Or subscribe to these personalized, sitewide feeds:
tr: Ya da şu kişiselleştirilmiş, site geneline ait beslemelere abone olun:

en: Usage
tr: Kullanım

en: Organic groups access configuration
tr: Organik gruplara erişim ayarları

en: Visible only within the targeted groups.
tr: Sadece hedeflenen gruplar için görünür durumda.

en: Create custom pages for your group. Use custom pages to organize your content in a pretty and informative manner. Your group can group to be a whole website within a web site. Each custom page becomes a tab when viewing your group. One of your custom pages should be designated as your <em>group home page</em>. That page will then display when visitors first arrive at your group.
tr: Grubunuz için özelleştirilmiş sayfalar oluşturun. İçeriğinizi güzel ve bilgilendirici biçimde düzene sokmak için özelleştirilmiş saysalar kullanın. Grubunuz we sitesinin içinde ayrı bir site gibi durabilir. Grubunuz görüntülenirken özel sayfalar birer sekme durumuna gelir. Özel sayfalardan bir tanesi <em>grup ana sayfanız</em> olarak beirlenmelidir. Böylelikle grubunuza gelen ziyaretçilere ilk olarak bu sayfa gösterilir.

en: Edit content
tr: İçeriği düzenle

en: Change layout
tr: Yerleşimi değiştir

en: Delete page
tr: Sayfayı sil

en: OG members
tr: OG üyeleri

en: OG faces
tr: OG yüzler

en: Group Type
tr: Grup Türü

en: Send interval
tr: Gönderim aralığı

en: Send method
tr: Gönderim yöntemi

en: Posts in group %name
tr: %name grubundaki postalara

en: subscribe to content in groups
tr: gruplardaki gönderilere abone ol

en: Organic Groups Notifications
tr: Organik Grup Duyuruları

en: Argument type
tr: Değişken türü

en: Send message
tr: İletiyi gönder

en: Subscribe user to group
tr: Kullanıcıyı gruba abone yap

en: Unsubscribe user from group
tr: Kullanıcının grup aboneliğini sonlandır

en: User is group member
tr: Kullanıcı grubun üyesidir

en: Broadcast
tr: Duyur

en: Enter a subject for your message.
tr: İletiniz için bir konu girin.

en: 1 message queued for delivery. | @count messages queued for delivery.
tr[0]: %count ileti gönderilmek üzere kuyruğa alındı.

en: The node ID of the node.
tr: Bu düğümün düğüm ID'si

en: Your message will be sent to all members of this group.
tr: İletiniz bu gurubun tüm üyelerine gönderilecektir.

en: Enter a body for your message.
tr: İletinizin gövde metnini girin.

en: @user is already a member the group @group.
tr: @user zaten @group grubuna üye.

en: Open - membership requests are accepted immediately.
tr: Açık - üyelik istekleri anında kabul edilir.

en: Moderated - membership requests must be approved.
tr: Denetimli - üyelik isteklerinin onaylanması gerekir.

en: Invite only - membership must be created by an administrator.
tr: Sadece davetle - üyelikler bir yönetici tarafından oluşturulmalıdır.

en: Closed - membership is exclusively managed by an administrator.
tr: Kapalı - üyelik sadece bir yönetici tarafından yönetilir.

en: List in groups directory
tr: Gruplar dizininde listelensin

en: Should this group appear on the <a href="@url">list of groups page</a> (requires OG Views module)? Disabled if the group is set to <em>private group</em>.
tr: Bu grup <a href="@url">grup listesi sayfası</a>nda gözüksün mü? (OG Views eklentisi gerektirir.) Eğer grubun ayarı <em>özel grup</em> ise bu seçim devredışıdır.

en: Group language
tr: Grup dili

en: Selecting a different locale will change the interface language for all group pages and emails. Users who have chosen a preferred language always see their chosen language.
tr: Farklı bir yerel seçimi tüm grup sayfaları ve e-postalarının arayüz dilini değiştirecektir. Tercih ettikleri dili seçmiş kullanıcılar her durumda seçili dillerini görürler.

en: Moved 1 membership. | Moved @count memberships.
tr[0]: @count üyelik taşındı.

en: Group faces
tr: Grup yüzleri

en: If selected, group selection (below) will be ignored.
tr: Seçiliyse, aşağıdaki grup seçimi gözardı edilecektir.

en: Group types
tr: Grup türleri

en: Group types (all)
tr: Grup türleri (tümü)

en: A link to the <em>My membership</em> page.
tr: <em>Üyeliğim</em> sayfasına bir bağlantı.

en: My unread: !links
tr: Okunmamışlarım: !links

en: Search group
tr: Grupta ara
