Organic groups (6.x-1.4) - en to ro translation catalogue (74 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Pages
ro: Pagini

en: enabled
ro: activat

en: Approve
ro: Aprobă

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Groups
ro: Grupuri

en: Group
ro: Grup

en: Type
ro: Tip

en: Closed
ro: Închis

en: Wrong username or password.
ro: Numele de utilizator sau parola sunt eronate.

en: Send invitation
ro: Trimite invitație

en: List
ro: Listă

en: Subject
ro: Subiect

en: Send email
ro: Trimite email

en: closed
ro: închis

en: disabled
ro: dezactivat

en: Confirm
ro: Confirmă

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: Personal message
ro: Mesaj personal

en: Age
ro: Vârstă

en: Last comment
ro: Ultimul comentariu

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: Read more
ro: Citiţi mai departe

en: RSS feed
ro: resurse RSS

en: more
ro: mai multe

en: Email settings
ro: Setări e-mail

en: Comments
ro: Comentarii

en: Content types
ro: Tipuri de conținut

en: Home page
ro: Acasă

en: Edit
ro: Editați

en: Search
ro: Căutare

en: None
ro: Nimic

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Weight
ro: Greutate

en: Required
ro: Necesar

en: Feed
ro: Flux

en: Node ID
ro: ID Nod

en: Save
ro: Salvare

en: Open
ro: Deschideți

en: Path
ro: Cale

en: User
ro: Utilizator

en: action
ro: acţiune

en: Node
ro: Nod

en: Are you sure you want to delete %title?
ro: Sunteţi sigur că doriţi să ştergeţi %title?

en: All
ro: Toate

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Page
ro: Pagina

en: Pager ID
ro: ID paginator

en: Welcome
ro: Bine ați venit

en: Published
ro: Publicat

en: OPML feed
ro: resurse OPML

en: Members
ro: Membri

en: Deny
ro: Interzice

en: Optional
ro: Opţional

en: Save settings
ro: Salvare opţiuni

en: Moderated
ro: Moderat

en: Posts
ro: Articole

en: Mission statement
ro: Misiunea sitului

en: Edit page
ro: Editează pagina

en: Show blocks
ro: Arată blocurile

en: Language neutral
ro: Limbă neutră

en: Usage
ro: Utilizare

en: Change layout
ro: Schimbați aspectul

en: Delete page
ro: Șterge pagina

en: Send message
ro: Trimiteţi mesaj

en: The node ID of the node.
ro: Nid-ul nodului.

en: Group nodes
ro: Noduri de grup

en: Group types
ro: Tipuri de grupuri
