Organic groups (6.x-2.3) - en to ar translation catalogue (86 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Operations
ar: عمليات

en: Private
ar: خاص

en: Groups
ar: مجموعات

en: Admin specifies whether or not a group appears in the public listings.
ar: يختار المشرف اظهار المجموعة أو عدم اظهارها في القوائم العامة

en: Group
ar: المجموعة

en: Type
ar: النوع

en: Closed
ar: مغلق

en: Wrong username or password.
ar: خطأ في اسم المستخدم أو كلمة المرور.

en: Group specific blocks are only visible on group pages and not on systemwide pages like the home page or admin pages.
ar: لا تظهر صناديق المجموعات إلا في صفحات المجموعات.

en: Create group administrator
ar: انشئ مدير مجموعة

en: Delete group administrator
ar: احذف مدير مجموعة

en: Send invitation
ar: أرسل الدعوة

en: Group activity
ar: نشاط المجموعة

en: Organic groups
ar: مجموعات

en: Subject
ar: الموضوع

en: Subscription saved.
ar: تم حفظ الاشتراك

en: Confirm
ar: تأكيد

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Remove
ar: حذف

en: Email addresses or usernames
ar: عناوين البريد الإلكتروني أو أسماء المستخدمين

en: Enter up to %max email addresses or usernames. Separate multiple addresses by commas or new lines. Each person will receive an invitation message from you.
ar: أدخل حتى %max عناوين بريد إلكتروني أو أسماء مستخدمين. افصل بين العناوين بفاصلات ("," فوق حرف الواو) أو ضع كل عنوان في سطر. سيتلقى كل شخص دعوة منك.

en: Personal message
ar: رسالة شخصية

en: Optional. Enter a message which will become part of the invitation email.
ar: اختياري. أدخل رسالة لتصبح جزءا من بريد الدعوة.

en: You may not specify more than %max email addresses or usernames.
ar: ليس بإمكانك أن تحدد أكثر من %max عناوين بريد أو أسماء مستخدمين.

en: Additional details
ar: تفاصيل إضافية

en: Are you sure you want to join the group %title?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في الانضمام إلى المجموعة %title؟

en: List of users
ar: قائمة المستخدمين

en: admin
ar: مدير

en: Manager
ar: الإداري

en: Age
ar: العمر

en: Last comment
ar: آخر تعليق

en: Description
ar: الوصف

en: No posts in this group.
ar: لا رسائل في هذه المجموعة.

en: A brief description for the group details block and the group directory.
ar: وصف مختصر يظهر في صندوق تفاصيل المجموعة، و في دليل المجموعة.

en: Selecting a different theme will change the look and feel of the group.
ar: اختيار نمط أخر سيغير شكل المجموعة

en: Do nothing.
ar: لا يعمل شيئًا

en: Delete all group posts which don't also belong to another group.
ar: حذف جميع منشورات المجموعة والتي لا تنتمي أيضًا لمجموعة أخرى

en: Target group
ar: المجموعة الهدف

en: Delete group
ar: حذف المجموعة

en: Public
ar: عام

en: Audience
ar: جمهور

en: Invitation to join the group '@group' at @site
ar: دعوة للانضمام إلى المجموعة '@group' على @site

en: You are now an administrator for the group '@group'
ar: انت الان مدير في المجموعة '@group'

en: Group details
ar: تفاصيل المجموعة

en: New groups
ar: المجموعات الجديدة

en: Group notifications
ar: تنويهات المجموعة

en: more
ar: المزيد

en: Browse the newest groups.
ar: تصفح أحدث المجموعات.

en: Invite friend
ar: ادع صديقا

en: Create !type
ar: انشئ !type

en: administer organic groups
ar: يدير المجموعات

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Comments
ar: التعليقات

en: On
ar: في

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Content types
ar: أنواع المحتوى

en: Edit
ar: تحرير

en: None
ar: لا شيء

en: Required
ar: ضروري

en: Feed
ar: التلقيمة

en: Node ID
ar: معرف العقدة

en: True
ar: صحيح

en: False
ar: خطأ

en: Update
ar: تحديث

en: Open
ar: مفتوح

en: Add
ar: إضافة

en: User
ar: المستخدم

en: Content type
ar: نوع المحتوى

en: action
ar: إجراء

en: Page
ar: الصفحة

en: Off
ar: إيقاف

en: OPML feed
ar: تلقيمة أو.بي.إم.إل

en: My groups
ar: مجموعاتي

en: Optional
ar: اختياري

en: Approved
ar: معتمد

en: Posts
ar: المحتوى

en: Mission statement
ar: مهمة الموقع

en: Are you sure you want to remove !name from the group %title?
ar: هل أنت متأكد من أنك تريد حذف !name من مجموعة %title?

en: Language neutral
ar: اسم اللغة

en: Send message
ar: إرسال رسالة

en: Broadcast
ar: بث
