Content Type Administration by Organic Group (6.x-1.1) - en to ja translation catalogue (26 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: delete
ja: 削除

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Groups
ja: グループ

en: Group
ja: グループ

en: Organic groups
ja: オーガニックグループ

en: closed
ja: クローズド

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Invite friend
ja: 友人を招待

en: website
ja: Webサイト

en: Create !type
ja: !typeを作成

en: Overview
ja: 概観

en: Active
ja: アクティブ

en: Submit @name
ja: 「@name」の投稿

en: You must <a href="!register">register</a>/<a href="!login">login</a> in order to post into this group.
ja: このグループに投稿するためには、<a href="!register">ユーザ登録</a>または<a href="!login">ログイン</a>しなくてはなりません。

en: Allow
ja: 許可

en: Create content
ja: コンテンツの作成

en: Add group
ja: グループの追加

en: Choose the appropriate item from the list:
ja: 作成したいコンテンツに適したタイプをリストから選んでください。

en: The changes have been saved.
ja: 変更内容が保存されました。

en: Add a new @s.
ja: 新しい@sの追加

en: My membership
ja: 参加状況

en: Your membership request awaits approval.
ja: あなたの参加申し込みは承認待ちです。

en: 1 member | @count members
ja[0]: メンバー 1名
ja[1]: メンバー @count名

en: Require
ja: 必須
