OG Forum (6.x-2.1) - en to ar translation catalogue (28 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إضافة

en: Operations
ar: عمليات

en: Groups
ar: مجموعات

en: Organic groups
ar: مجموعات

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Audience
ar: جمهور

en: more
ar: المزيد

en: Weight
ar: الوزن

en: none
ar: لا شيء

en: Name
ar: الاسم

en: edit forum
ar: تحرير المنتدى

en: Forum name
ar: اسم المنتدى

en: The forum name is used to identify related discussions.
ar: يُستخدم اسم المنتدى لتعريف النقاشات المرتبطة.

en: The forum description can give users more information about the discussion topics it contains.
ar: يمكن أن يمنح وصف المنتدى للمستخدمين مزيدًا من المعلومات حول موضوعات المناقشة التي يحتوي عليها.

en: When listing forums, those with lighter (smaller) weights get listed before containers with heavier (larger) weights. Forums with equal weights are sorted alphabetically.
ar: عند إدراج المنتديات، يتم إدراج ذات الأوزان الأخف (الأصغر حجمًا) قبل ذات الأوزان الأثقل (الأكبر). يتم فرز المنتديات ذات الأوزان المتساوية حسب الترتيب الأبجدي.

en: forum
ar: منتدى

en: Are you sure you want to delete the forum %name?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف منتدى %name؟

en: Deleting a forum or container will delete all sub-forums and associated posts as well. This action cannot be undone.
ar: سيؤدي حذف منتدى أو حاوية إلى حذف جميع المنتديات الفرعية والوظائف المرتبطة بها أيضًا. لا يمكن التراجع عن هذا الإجراء.

en: The forum %term and all sub-forums and associated posts have been deleted.
ar: تم حذف المنتدى %term و كافة المنتديات الفرعية والمواضيع التابعة له.

en: forum: deleted %term and all its sub-forums and associated posts.
ar: منتدى: تم حذف %term و كافة المنتديات الفرعية والعقد التابعة له.

en: Add forum
ar: أضف منتدى

en: Forums
ar: المنتديات

en: Number of topics
ar: عدد المناقشات

en: Edit forum
ar: تحرير المنتدى
