OpenCalais (6.x-3.5) - en to fa translation catalogue (13 entries)

en: Type
fa: نوع

en: Actions
fa: عملکردها

en: Cancel
fa: لغو

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Message
fa: پیغام

en: Node ID
fa: شناسه گره

en: Save
fa: ذخیره

en: Term ID
fa: شناسه واژه

en: General
fa: عمومی

en: Close
fa: بستن

en: Clear
fa: پاک کردن

en: Content Type
fa: نوع محتوا
