Open Graph meta tags (6.x-1.3) - en to es translation catalogue (24 entries)

en: Title
es: Título

en: Groups
es: Grupos

en: Type
es: Tipo

en: Settings
es: Configuración

en: Summary
es: Resumen

en: Site name
es: Nombre del sitio

en: People
es: Usuarios

en: Activities
es: Actividades

en: Organizations
es: Organizaciones

en: Thumbnail image
es: Miniatura de imagen

en: Websites
es: Páginas web

en: Open Graph meta tags (e.g. for Facebook sharing)
es: Meta tags de Open Graph (ej. para compartir en Facebook)

en: Here you can specify the exact title and summary text for this node as it will appear when shared on e.g. Facebook
es: Aquí usted puede insertar el titulo y el resumen para este nodo que será compartido, por ejemplo en Facebook

en: The thumbnail image that will get shown in e.g. a Facebook preview. If left unset then then the first available image will be used.
es: La miniatura de imagen que será usada, por ejemplo, en Facebook. Si se deja en blanco la primera imagen será usada.

en: Open Graph meta tags
es: Meta tags de Open Graph

en: Configure meta tags for Facebook sharing.
es: Configure meta tags para compartir en Facebook.

en: Adds Open Graph meta tags to node pages for better social network sharing (e.g. http://developers.facebook.com/docs/share)
es: Añade Open Graph meta tags en nodos para mejorar su uso en redes sociales(Véase http://developers.facebook.com/docs/share)

en: Enable for the following content types
es: Habilitar para lo siguientes tipos de contenidos

en: The content types for which to enable Open Graph meta tags. If none are selected then tags will be enabled for ALL content types.
es: Los tipos de contenidos para los que habilitar Open Graph meta tags. Si no hay ninguno seleccionado se habilitaran para TODOS los tipos de contenidos.

en: The value for the %site_name meta tag.
es: El valor de %site_name meta tag.

en: The value for the %ogtype meta tag for nodes of type %type. If left unset then the %ogtype tag will not get output for this content type.
es: El valor de %ogtype meta tag para el nodo del tipo %type. Si no se selecciona la %ogtype tag no será usada para este tipo de contenido.

en: Businesses
es: Negocios

en: Places
es: Lugares

en: Products and Entertainment
es: Productos y entretenimiento
