Openlayers (6.x-2.0-beta3) - en to it translation catalogue (53 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Type
it: Tipo

en: List
it: Elenco

en: Actions
it: Azioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Language
it: Lingua

en: Enabled
it: Attivato

en: On
it: Acceso

en: Edit
it: Modifica

en: Weight
it: Peso

en: Image
it: Immagine

en: none
it: nessuno

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Import
it: Importa

en: Export
it: Esporta

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: Add
it: Aggiungi

en: Path
it: Percorso

en: Done
it: Fatto

en: General information
it: Informazioni generali

en: Overridden
it: Variato manualmente

en: Normal
it: Normale

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Basic Information
it: Informazioni di Base

en: Navigation
it: Navigazione

en: Square
it: Quadrato

en: Clone
it: Clona

en: Threshold
it: Soglia

en: Map
it: Mappa

en: Revert
it: Ripristina

en: Style
it: Stile

en: Base URL
it: URL base

en: Permalink
it: Collegamento permanente

en: Exceptions
it: Eccezioni

en: Distance
it: Distanza

en: Transparent
it: Trasparente

en: Green
it: Verde

en: Blue
it: Blu

en: Raw
it: Raw (non processato)

en: Data Source
it: Sorgente dati

en: Default style
it: Stile predefinito

en: Fullscreen
it: Schermo intero

en: Round
it: Arrotonda

en: Styles
it: Stili

en: Cluster
it: Gruppo

en: Edit style
it: Modifica lo stile

en: Delete style
it: Rimuovi lo stile

en: View mode
it: Modo di visualizzazione
