Openlayers (6.x-2.0-beta3) - en to hu translation catalogue (75 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Delete
hu: Törlés

en: Type
hu: Típus

en: List
hu: Lista

en: Actions
hu: Műveletek

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: Language
hu: Nyelv

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: On
hu: Be

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Weight
hu: Súly

en: Image
hu: Kép

en: none
hu: nincs

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Export
hu: Exportálás

en: Save
hu: Mentés

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Add
hu: Hozzáadás

en: URL
hu: Webcím

en: Path
hu: Útvonal

en: Activated
hu: Bekapcsolt

en: Done
hu: Kész

en: General information
hu: Általános információ

en: Overridden
hu: Felülírva

en: Normal
hu: Általános

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: Basic Information
hu: Alapvető információ

en: Navigation
hu: Navigáció

en: Square
hu: Négyzet

en: Clone
hu: Klónozás

en: Threshold
hu: Küszöbérték

en: Map
hu: Térkép

en: Revert
hu: Visszaállítás

en: Red
hu: Vörös

en: Style
hu: Stílus

en: Base URL
hu: Alapelérés útvonala

en: Exceptions
hu: Kivételek

en: Solid
hu: Tömör

en: Distance
hu: Távolság

en: Transparent
hu: Átlátszó

en: Green
hu: Zöld

en: Blue
hu: Kék

en: Raw
hu: Nyers

en: Attribution
hu: Tulajdonos

en: Delete preset
hu: Beállítás törlése

en: Presets
hu: Beállítások

en: Data Source
hu: Adatforrás

en: Preset name
hu: Beállítás neve

en: Export preset
hu: Beállítás exportálása

en: Default style
hu: Alapértelmezés szerinti stílus

en: Point
hu: Pont

en: Fullscreen
hu: Teljes képernyő

en: Round
hu: Kerekítés

en: Tooltip
hu: Eszköztipp

en: Polygon
hu: Sokszög

en: Behaviors
hu: Viselkedések

en: Styles
hu: Stílusok

en: Cluster
hu: Fürt

en: OpenLayers Map
hu: OpenLayers térkép

en: Edit style
hu: Stílus szerkesztése

en: Delete style
hu: Stílus törlése

en: Title Field
hu: Cím mező

en: Choose the field which will appear as a title on tooltips.
hu: Az eszköztippek címeként megjelenő mező kiválasztása.

en: Description Field
hu: Leírás mező

en: The CCK !name field of the node.
hu: A tartalom CCK !name mezője.

en: Right Field
hu: Jobb mező

en: Left Field
hu: Bal mező

en: Available Features
hu: Rendelkezésre álló funkciók

en: Select what features are available to draw.
hu: Kiválaszthatók a rajzoláshoz elérhető funkciók.

en: Feature Layer
hu: Funkcióréteg

en: View mode
hu: Nézetmód

en: @name is required.
hu: @name értékét meg kell adni.
