Oracle driver (6.x-1.0) - en to fa translation catalogue (17 entries)

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: Reset to defaults
fa: بازنشاندن به پیش‌فرض

en: Value
fa: مقدار

en: The configuration options have been saved.
fa: تنظیمات ذخیره شدند.

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Schedule
fa: برنامه زمانی

en: Views
fa: نماها

en: The configuration options have been reset to their default values.
fa: گزینه‌های پیکربندی به مقادیر پیش‌فرض‌شان بازنشانی شدند.

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Database
fa: پایگاه داده

en: Performance
fa: کارایی

en: Random
fa: تصادفی

en: Operation
fa: عملکرد

en: Translation
fa: ترجمه

en: Identifier
fa: شناسه

en: Column
fa: ستون

en: Translate
fa: ترجمه
