PAD File (6.x-1.3) - en to ml translation catalogue (27 entries)

en: delete
ml: മായ്ക്കുക

en: Status
ml: സ്ഥിതി

en: Delete
ml: മായ്ക്കുക

en: Operations
ml: പ്രവര്‍ത്തനങ്ങള്‍

en: Type
ml: തരം

en: List
ml: പട്ടിക

en: Cancel
ml: റദ്ദാക്കുക

en: Description
ml: വിവരണം

en: Language
ml: ഭാഷ

en: page
ml: താൾ

en: Currency
ml: കറൻസി

en: Cost
ml: ചെലവ്

en: Version
ml: പതിപ്പ്

en: view
ml: കാണുക

en: Edit
ml: തിരുത്തുക

en: Country
ml: രാജ്യം

en: Category
ml: വര്‍ഗ്ഗം

en: Settings
ml: ക്രമീകരണങ്ങള്‍

en: edit
ml: തിരുത്തുക

en: Import
ml: ഇറക്കുമതി

en: Save
ml: സൂക്ഷിച്ചുവെക്കുക

en: Icon
ml: ഐക്കൺ

en: Add
ml: ചേർക്കാൻ

en: Filename
ml: ഫയലിന്റെ പേര്

en: Active
ml: സജീവമായ

en: Date format
ml: തിയ്യതി രൂപഘടന

en: Languages
ml: ഭാഷകള്‍
