PAD File (6.x-1.3) - en to pt translation catalogue (54 entries)

en: delete
pt: apagar

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: List
pt: Lista

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Language
pt: Idioma

en: page
pt: página

en: Currency
pt: Moeda Corrente

en: Primary URL
pt: URL Primária

en: Cost
pt: Custo

en: License
pt: Licença

en: Version
pt: Versão

en: view
pt: ver

en: Edit
pt: Editar

en: Country
pt: País

en: Category
pt: Categoria

en: Settings
pt: Configurações

en: edit
pt: editar

en: Import
pt: Importar

en: Save
pt: Salvar

en: Icon
pt: Ícone

en: Add
pt: Adicionar

en: Filename
pt: Nome do arquivo

en: Keywords
pt: Palavras-chave

en: Active
pt: Ativo

en: Date format
pt: Formato da data

en: Off
pt: Desligado

en: Creation date
pt: Data de criação

en: active
pt: ativo

en: State
pt: Estado

en: Edit description
pt: Editar descrição

en: Tools
pt: Ferramentas

en: Expiration
pt: Expiração

en: Expiration date
pt: Data de expiração

en: State/Province
pt: Estado

en: Fax number
pt: Fax

en: Time format
pt: Formato de hora

en: Languages
pt: Idiomas

en: Link label
pt: Rótulo do link

en: Requirements
pt: Requisitos

en: Download link
pt: Link de download

en: Identifier
pt: Identificador

en: Company name
pt: Empresa

en: Contact Email
pt: E-mail de Contato

en: off
pt: desligado

en: export
pt: exportar

en: City/Town
pt: Cidade

en: Address 2
pt: Endereço 2

en: Last modification date
pt: Data da última modificação

en: Author email
pt: E-mail do autor

en: Active status
pt: Status ativo

en: Address 1
pt: Endereço 1
