PAD File (6.x-1.5) - en to id translation catalogue (43 entries)

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Type
id: Jenis

en: List
id: Daftar

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Language
id: Bahasa

en: page
id: halaman

en: Currency
id: Mata uang

en: Primary URL
id: URL Utama

en: Cost
id: Biaya

en: Download
id: Unduh

en: Version
id: Versi

en: view
id: tampilan

en: Edit
id: Sunting

en: Country
id: Negara

en: Category
id: Kategori

en: Settings
id: Pengaturan

en: Import
id: Impor

en: Save
id: Simpan

en: Icon
id: Ikon

en: Add
id: Tambah

en: Filename
id: Nama berkas

en: Keywords
id: Kata kunci

en: Active
id: Aktif

en: Date format
id: Format tanggal

en: Off
id: Matikan

en: Creation date
id: Tanggal dibuat

en: active
id: aktif

en: State
id: Status

en: Cache
id: Tembolokan

en: Tools
id: Alat

en: State/Province
id: Negara Bagian / Propinsi

en: Fax number
id: Nomor fax

en: Languages
id: Bahasa-bahasa

en: Link label
id: Label tautan

en: Screenshot
id: Contoh tampilan

en: Identifier
id: Pengenal

en: Contact email
id: Email kontak

en: Address 2
id: Alamat 2

en: Last modification date
id: Tanggal modifikasi terakhir

en: Address 1
id: Alamat 1
