PAD File (6.x-1.8) - en to fa translation catalogue (51 entries)

en: delete
fa: حذف

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Type
fa: نوع

en: List
fa: فهرست

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Language
fa: زبان

en: page
fa: صفحه

en: Currency
fa: واحد پول

en: Cost
fa: هزینه

en: License
fa: لایسنس

en: Download
fa: دانلود

en: Version
fa: نسخه

en: view
fa: مشاهده

en: Edit
fa: ویرایش

en: Country
fa: کشور

en: Category
fa: دسته بندی

en: Settings
fa: تنظیمات

en: edit
fa: ویرایش

en: Import
fa: ورود

en: Save
fa: ذخیره

en: Icon
fa: شمایل

en: Add
fa: افزودن

en: Filename
fa: نام فایل

en: Keywords
fa: کلمات کلیدی

en: Active
fa: فعال

en: Date format
fa: قالب‌بندی تاریخ

en: Off
fa: خاموش

en: Creation date
fa: تاریخ ایجاد

en: active
fa: فعال

en: State
fa: وضعیت

en: Downloads
fa: دانلودها

en: Cache
fa: حافظه موقت

en: Tools
fa: ابزارها

en: Expiration
fa: انقضا

en: Expiration date
fa: تاریخ انقضا

en: State/Province
fa: ایالت/استان

en: Fax number
fa: شماره فکس

en: Languages
fa: زبان‌ها

en: Link label
fa: برچسب پیوند

en: @count days
fa: @count روز

en: Screenshot
fa: عکس از صفحه

en: Zip
fa: کد پستی

en: Identifier
fa: شناسه

en: Company name
fa: نام شرکت

en: export
fa: صدور

en: Address 2
fa: آدرس ۲

en: Categorization
fa: دسته‌بندی

en: Address 1
fa: آدرس ۱
