PAD File (6.x-1.6) - en to ja translation catalogue (52 entries)

en: delete
ja: 削除

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Type
ja: タイプ

en: List
ja: リスト

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: Language
ja: 言語

en: page
ja: ページ

en: Currency
ja: 通貨

en: Cost
ja: 原価

en: License
ja: ライセンス

en: Download
ja: ダウンロード

en: Version
ja: バージョン

en: view
ja: ビュー

en: Edit
ja: 編集

en: Country
ja: 国

en: Category
ja: カテゴリー

en: Settings
ja: 設定

en: edit
ja: 編集

en: Import
ja: インポート

en: Save
ja: 保存

en: Icon
ja: アイコン

en: Add
ja: 追加

en: Filename
ja: ファイル名

en: Keywords
ja: キーワード

en: Active
ja: アクティブ

en: Date format
ja: 日付の書式

en: Off
ja: オフ

en: Creation date
ja: 作成日時

en: active
ja: アクティブ

en: State
ja: 状態

en: Downloads
ja: ダウンロード

en: Cache
ja: キャッシュ

en: Tools
ja: ツール

en: Expiration
ja: 有効期限

en: Expiration date
ja: 有効期限

en: State/Province
ja: 都道府県

en: Fax number
ja: FAX番号

en: Languages
ja: 言語

en: Link label
ja: リンクラベル

en: Download counter
ja: ダウンロードカウンタ

en: Screenshot
ja: スクリーンショット

en: Zip
ja: ZIP圧縮

en: Identifier
ja: 識別子

en: Company name
ja: 会社名

en: Contact email
ja: 連絡先メールアドレス

en: off
ja: オフ

en: export
ja: エクスポート

en: Operating systems
ja: OS

en: Release date
ja: 発売日
