Page Style (6.x-1.5) - en to hi translation catalogue (25 entries)

en: User interface
hi: उपयोगकर्ता इंटरफ़ेस

en: Page Style
hi: पेज शैली

en: Administer
hi: प्रशासन

en: Block title
hi: ब्लॉक का शीर्षक

en: Screenshots
hi: स्क्रीनशॉट

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Import
hi: आयात करें

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Advanced settings
hi: एडवांस सेटिंग

en: Theme
hi: थीम

en: Global settings
hi: वैश्विक सेटिंग्स

en: Warning
hi: चेतावनी

en: User management
hi: सदस्य संचालन

en: Permissions
hi: अनुमतियाँ

en: Standard
hi: मानक

en: Site configuration
hi: साईट विन्यास

en: Site building
hi: साइट का निर्माण

en: Blocks
hi: ब्लॉक

en: Subtitle
hi: उपशीर्षक

en: Blue
hi: नीला

en: Black
hi: काला

en: and
hi: और

en: Block type
hi: ब्लॉक प्रकार

en: Identification
hi: पहचान

en: Translate interface
hi: अनुवाद इंटरफ़ेस
