Page Style (6.x-1.5) - en to id translation catalogue (32 entries)

en: User interface
id: Antarmuka pengguna

en: Page Style
id: Gaya Halaman

en: Administer
id: Kelola

en: Block title
id: Judul blok

en: Settings
id: Pengaturan

en: Import
id: Impor

en: Save
id: Simpan

en: Advanced settings
id: Pengaturan lanjutan

en: Theme
id: Tema

en: Global settings
id: Pengaturan global

en: Warning
id: Peringatan

en: Link text
id: Teks tautan

en: Features
id: Fitur

en: White
id: Putih

en: User management
id: Pengelolaan anggota

en: Permissions
id: Izin

en: Standard
id: Standar

en: Theme settings
id: Pengaturan tema

en: Site configuration
id: Konfigurasi situs

en: Site building
id: Pembangunan situs

en: Blocks
id: Blok

en: Subtitle
id: Subjudul

en: Blue
id: Biru

en: Black
id: Hitam

en: Toggle display
id: Ganti tampilan

en: and
id: dan

en: Block type
id: Tipe Block

en: Example:
id: Contoh:

en: Identification
id: Identifikasi

en: Translate interface
id: Terjemahkan antarmuka

en: Download Themes
id: Unduh Tema

en: Current Theme
id: Tema saat ini
