Page Style (6.x-1.6) - en to it translation catalogue (33 entries)

en: User interface
it: Interfaccia utente

en: Page Style
it: Stile pagina

en: Administer
it: Amministra

en: Block title
it: Titolo del blocco

en: Screenshots
it: Anteprime

en: Settings
it: Impostazioni

en: Import
it: Importa

en: Save
it: Salva

en: Advanced settings
it: Impostazioni avanzate

en: Theme
it: Tema

en: Global settings
it: Impostazioni globali

en: Warning
it: Avviso

en: Link text
it: Testo del collegamento

en: Features
it: Funzionalità

en: White
it: Bianco

en: Requirements
it: Requisiti

en: User management
it: Gestione utente

en: Permissions
it: Permessi

en: Theme settings
it: Impostazioni tema

en: Site configuration
it: Configurazione del sito

en: Site building
it: Costruzione del sito

en: Blocks
it: Blocchi

en: Subtitle
it: Sottotitolo

en: Blue
it: Blu

en: Black
it: Nero

en: Toggle display
it: Commuta la visualizzazione

en: and
it: e

en: Block type
it: Tipo di blocco

en: Example:
it: Esempio:

en: Yellow
it: Giallo

en: Identification
it: Identificazione

en: Translate interface
it: Traduci interfaccia

en: Current Theme
it: Tema corrente
