Password Strength (6.x-1.0) - en to ar translation catalogue (19 entries)

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: None
ar: لا شيء

en: none
ar: لا شيء

en: High
ar: مرتفعة

en: Low
ar: منخفض

en: Medium
ar: متوسط

en: Other
ar: آخر

en: low
ar: منخفضة

en: medium
ar: متوسط

en: high
ar: عالية

en: Password strength:
ar: درحة تعقيد كلمة المرور :

en: The password does not include enough variation to be secure. Try:
ar: ليست كلمة السر متنوعة بما يكفي لتكون آمنة. جرب:

en: Adding both upper and lowercase letters.
ar: إضافة أحرف كبيرة وصغيرة.

en: Adding numbers.
ar: إضافة أرقام.

en: Adding punctuation.
ar: إضافة علامات ترقيم.

en: It is recommended to choose a password different from the username.
ar: يُنصح باختيار كلمة سر مختلفة عن اسم المستخدم.

en: Passwords match:
ar: تتطابق كلمتا السر:

en: 1 character | @count characters
ar[0]: محرف
ar[1]: محرف واحد
ar[2]: محرفان
ar[3]: @count أحرف
ar[4]: @count حرفاً
ar[5]: @count حرف
