Pathauto (6.x-1.6) - en to fa translation catalogue (39 entries)

en: Content
fa: محتوا

en: Remove
fa: حذف

en: General settings
fa: تنظیمات عمومی

en: Separator
fa: جداکننده

en: Taxonomy terms
fa: واژه‌های طبقه‌بندی

en: Pattern for user account page paths
fa: الگوی مسیر‌های صفحه حساب کاربری

en: administer pathauto
fa: مدیریت pathauto

en: Users
fa: کاربران

en: Replacement patterns
fa: الگوهای جایگزینی

en: Forums
fa: انجمن‌ها

en: Single quotes (apostrophe) '
fa: نشان نقل‌قول (آپاستروف) '

en: Comma ,
fa: کاما ,

en: Period .
fa: نقطه .

en: Hyphen -
fa: خط تیره -

en: Underscore _
fa: خط زیرین _

en: Colon :
fa: دو نقطه :

en: Semicolon ;
fa: نقطه ویرگول ؛

en: Pipe |
fa: میله |

en: Left curly bracket {
fa: آکولاد چپ }

en: Left square bracket [
fa: کروشه چپ [

en: Right curly bracket }
fa: آکولاد راست {

en: Right square bracket ]
fa: کروشه راست ]

en: Plus +
fa: بعلاوه +

en: Equal =
fa: تساوی =

en: Asterisk *
fa: ستاره *

en: Percent %
fa: درصد %

en: Dollar $
fa: دلار $

en: Left parenthesis (
fa: پرانتز چپ )

en: Question mark ?
fa: علامت سوال ؟

en: Less than <
fa: کمتر از <

en: Greater than >
fa: بیشتر از >

en: Delete aliases
fa: حذف اسامی مستعار

en: notify of path changes
fa: اطلاع از تغییرات مسیر

en: Language neutral
fa: زبان نا‌مشخص

en: Alias: @alias
fa: نام مستعار: @alias

en: No alias
fa: بدون نام مستعار

en: User contact forms
fa: فرم‌های تماس کاربر

en: Right parenthesis )
fa: پرانتز راست (

en: Update URL alias
fa: به‌روزرسانی آدرس مستعار
