Performance Logging and Monitoring (6.x-2.0) - en to pt translation catalogue (21 entries)

en: enabled
pt: ativado

en: Development
pt: Desenvolvimento

en: Language
pt: Idioma

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Date
pt: Data

en: No log messages available.
pt: Nenhuma mensagem de registro disponível.

en: Summary
pt: Resumo

en: Path
pt: Caminho

en: Last access
pt: Último acesso

en: Details
pt: Detalhes

en: Other
pt: Outros

en: settings page
pt: página de configurações

en: Performance logging is not enabled
pt: Registro de desempenho não está habilitado

en: Performance logging
pt: Registro de desempenho

en: Performance logging details
pt: Detalhes do registro de desempenho

en: Performance logging query
pt: Consulta do registro de desempenho

en: Administer performance logging
pt: Administrar registro de desempenho

en: Allows both configuring the performance module and accessing its reports.
pt: Permite configurar o módulo de desempenho e acessar seus relatórios.
