Previewable email templates (6.x-1.4) - en to id translation catalogue (33 entries)

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: List
id: Daftar

en: Subject
id: Judul

en: Cancel
id: Batal

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: - None -
id: - Tiada -

en: Name
id: Nama

en: Back
id: Kembali

en: Field
id: Bidang

en: Preview
id: Pratinjau

en: Add
id: Tambah

en: Advanced settings
id: Pengaturan lanjutan

en: View arguments
id: Argumen view

en: Recipients
id: Penerima

en: You must enter a valid e-mail address.
id: Anda harus memasukkan alamat email yang benar.

en: Contains
id: Mengandung

en: N/A
id: T/T

en: Existing Views
id: Views yang ada

en: Default Views
id: Views Bawaan

en: Order
id: Urutan

en: Size of textfield
id: Ukuran bidang isian teks

en: Replacement patterns
id: Pola-pola penggantian

en: Select list
id: Daftar pilihan

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
id: Tambahkan daftar argumen yang dipisahkan oleh koma untuk dikirimkan ke view.

en: Check boxes/radio buttons
id: Cekbox/tombol radio

en: Autocomplete matching
id: Pencocokan otomatis

en: Starts with
id: Mulai dengan

en: - Choose -
id: - Pilih -
