pgapi - Payment Gateway API (6.x-2.0-beta1) - en to ru translation catalogue (123 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Submit
ru: Отправить

en: Operations
ru: Операции

en: Cancel
ru: Отмена

en: Currency
ru: Валюта

en: created
ru: создано

en: Overview
ru: Обзор

en: Edit
ru: Редактировать

en: Reset
ru: Сбросить

en: This action cannot be undone.
ru: Это действие нельзя отменить.

en: Test
ru: Тест

en: Account Name
ru: Имя учётной записи

en: Password
ru: Пароль

en: Country
ru: Страна

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Save
ru: Сохранить

en: Update
ru: Обновить

en: User
ru: Пользователь

en: Created
ru: Создано

en: Active
ru: Активно

en: Year
ru: Год

en: Filter
ru: Фильтр

en: Delete all
ru: Удалить все

en: Width
ru: Ширина

en: Height
ru: Высота

en: Card Number
ru: Номер карты

en: Month
ru: Месяц

en: Price
ru: Цена

en: Vendor
ru: Поставщик

en: Amount
ru: Сумма

en: Send
ru: Отправить

en: payment status
ru: состояние оплаты

en: Example
ru: Пример

en: Method
ru: Метод

en: Background color
ru: Цвет фона

en: First name
ru: Имя

en: Last name
ru: Фамилия

en: Not installed
ru: Не установлено

en: Credit Card
ru: Кредитная карта

en: anonymous
ru: аноним

en: Expiration date
ru: Дата истечения срока

en: Street
ru: Улица

en: City
ru: Город

en: No data available.
ru: Нет доступных данных.

en: English
ru: Английский

en: Spanish
ru: Испанский

en: Are you sure you want to delete these items?
ru: Вы уверены, что хотите удалить эти элементы?

en: The items have been deleted.
ru: Элементы удалены.

en: Secret key
ru: Ключ сервера

en: Refine
ru: Отбор

en: Undo
ru: Отмена

en: Months
ru: Месяцы

en: Payment method
ru: Способ оплаты

en: Changed
ru: Изменение

en: Payment status
ru: Состояние оплаты

en: Currency Symbol
ru: Символ валюты

en: received
ru: получено

en: invoiced
ru: счёт выписан

en: shipped
ru: отгружено

en: awaiting customer response
ru: ожидание ответа клиента

en: canceled
ru: отменено

en: completed
ru: завершено

en: security violation
ru: нарушение безопасности

en: Please wait...
ru: Пожалуйста, подождите...

en: is
ru: =

en: Common
ru: Общие

en: Internal Data
ru: Внутренние данные

en: This number does not match the original price
ru: Данное число не совпадает с оригинальной стоимостью

en: Security check failed
ru: Проверка безопасности не удалась

en: Action url
ru: Url процессингого центра

en: Rate to site currency
ru: Показатель соответствия валюты платёжной системы и валюты сайта.

en: Just for copy.
ru: Просто для копирования

en: Webmoney processing
ru: Обрабатывается Webmoney

en: What type of currency will be used.
ru: Тип валюты, который будет использоваться.

en: Payment from WM %WM and Wallet %purse
ru: Оплата с WM &WM и Кошелька %purse

en: Delete checked Wallet
ru: Удалить выбранный кошелек

en: Wallet
ru: Кошелек

en: Please enter secret key. If your leave it blank, secret key will not apply.
ru: Пожалуйста введите секретный ключ. Если Вы оставите поле пустым, секретный ключ не будет принят.

en: Update Wallet
ru: Обновить кошелек

en: Please, enter Wallet number.
ru: Пожалуйста введите номер кошелька.

en: Add Wallet
ru: Добавить кошелек

en: !type already exists.Please enter another wallet number.
ru: !type уже существует. Пожалуйста введите другой номер кошелька.

en: Please add your wallet number first
ru: Пожалуйста введите сначала номер Вашего кошелька

en: Wallet type
ru: Тип кошелька

en: Please select your wallet type to rate to site currency.
ru: Пожалуйста выберите тип Вашего кошелька для установки отношения к валюте сайта.

en: Please enter webmoney rate according to site currency.
ru: Пожалуйста введите отношение webmoney к валюте сайта.

en: %wm_rate must be more 0.
ru: %wm_rate должен быть больше 0.

en: Rate
ru: Ставка

en: Secret Key
ru: Секретный ключ

en: pending
ru: в ожидании

en: Years
ru: Годы

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
ru: Ошибка при проверке значения, пожалуйста повторите. Если ошибка повторится, сообщите администратору сайта.

en: Transaction mode
ru: Режим операции

en: Authorization
ru: Авторизация

en: and
ru: и

en: where
ru: где

en: Active filters
ru: Активные фильтры

en: Additional information
ru: Дополнительная информация

en: amount
ru: сумма

en: Currency code
ru: Код валюты

en: Transaction mode used for processing orders.
ru: Метод платежа для оплаты счетов.

en: Vendor account number
ru: Номер счёта поставщика

en: changed
ru: изменено

en: denied
ru: отказано

en: refunded
ru: сумма возмещена

en: Your 2Checkout vendor account number.
ru: Ваш номер аккаунта в 2Checkout

en: Secret word for order verification
ru: Секретное слово для проверки заказа

en: The secret word entered in your 2Checkout account Look and Feel settings.
ru: Секретное слово доступа в ваш аккаунт 2Checkout и настройка чувствительности.

en: Enable demo mode, allowing you to process fake orders for testing purposes.
ru: Включение демо-режима позволит протестировать обработку заказов.

en: Language preference
ru: Языковые предпочтения

en: Adjust language on 2Checkout pages.
ru: Настройка языка на страницах 2Checkout.

en: Card Owner
ru: Владелец карты

en: Expiration Month
ru: Месяц истечения срока

en: Expiration Year
ru: Год истечения срока

en: Payment action
ru: Операция платежа

en: Webmoney payment gateway.
ru: Платежный центр Webmoney.

en: Partner
ru: Биржа

en: Delete selected
ru: Удалить выбранные

en: Account Number
ru: Номер счёта

en: <b>Last update time</b>: !time <br>
ru: <b>Время последнего обновления</b>: !time <br>

en: We have a communication problem with Roboxchange interface. Please try late
ru: У вас есть коммуникационные проблемы с интерфейсом Roboxchange. Пожалуйста попробуйте позже.

en: Russian post
ru: Почта России
