Piwik Web Analytics (6.x-1.1) - en to ar translation catalogue (20 entries)

en: Pages
ar: الصفحات

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Overview
ar: نظرة عامة

en: Settings
ar: الإعدادات

en: General settings
ar: الإعدادات العامة

en: Label
ar: التسمية

en: Advanced settings
ar: إعدادات متقدمة

en: Keywords
ar: الكلمات المفتاحية

en: Last month
ar: الشهر الماضي

en: Statistics
ar: الإحصائيات

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: Filter
ar: انتقاء

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ar: أدخل مسارات دروبال: عنوان صفحة واحد في كل سطر. علامة '*' تحل محل أي سلسلة حرفية. على سبيل المثال %blog هو مسار المدونات، %blog-wildcard لمدونة كل مستخدم. %front هي الصفحة الرئيسية.

en: Today
ar: اليوم

en: Yesterday
ar: أمس

en: Hits
ar: الطلبات

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
ar: أدخل الكود بين %php إذا اخترت نمط بي.إتش.بي. لاحظ أن تنفيذ كود بي.إتش.بي غير صحيح سيؤدي إلى تعطل موقعك المبني على دروبال.

en: Last year
ar: السنة الماضية

en: Visitors
ar: الزوار
