Popup (6.x-3.2) - en to ar translation catalogue (43 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: User interface
ar: واجهة المستخدم

en: Title
ar: العنوان

en: Content
ar: المحتوى

en: Type
ar: النوع

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Links
ar: روابط

en: Link
ar: رابط

en: Image
ar: الصورة

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Node ID
ar: معرف العقدة

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: Insert
ar: أدرج

en: View
ar: عرض

en: Format
ar: التنسيق

en: Display
ar: العرض

en: Menu
ar: القائمة

en: Teaser
ar: موجز

en: Text
ar: نص

en: Node
ar: العقدة

en: Block
ar: الصندوق

en: Page
ar: الصفحة

en: Module
ar: الوحدة

en: Inline
ar: داخل المحتوى

en: Width
ar: العرض

en: OR
ar: أو

en: here
ar: هنا

en: Arguments
ar: المتغيرات

en: Close
ar: إغلاق

en: Node title
ar: عنوان العقدة

en: Style
ar: نمط

en: Formats
ar: تنسيقات

en: Top left
ar: أعلى اليسار

en: Top right
ar: أعلى اليمين

en: Bottom right
ar: أسفل اليمين

en: Form
ar: النموذج

en: Expand
ar: توسيع

en: Loading
ar: جاري التحميل

en: Activate
ar: تفعيل

en: Effect
ar: التأثير

en: Administrative label
ar: التسمية الإدارية
