Popup (6.x-3.2) - en to de translation catalogue (55 entries)

en: Home
de: Startseite

en: User interface
de: Benutzeroberfläche

en: Title
de: Titel

en: Content
de: Inhalt

en: Type
de: Typ

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Image
de: Bild

en: Settings
de: Einstellungen

en: Node ID
de: Beitrags-ID

en: Save
de: Speichern

en: Default
de: Standard

en: Insert
de: Einfügen

en: View
de: Ansicht

en: Display
de: Anzeige

en: Menu
de: Menü

en: Teaser
de: Anrisstext

en: Node
de: Beitrag

en: CSS ID
de: CSS-ID

en: CSS class
de: CSS-Klasse

en: Page
de: Seite

en: Module
de: Modul

en: Effects
de: Effekte

en: Width
de: Breite

en: OR
de: ODER

en: here
de: hier

en: Arguments
de: Argumente

en: Close
de: Schließen

en: Node title
de: Beitragtitel

en: Style
de: Darstellung

en: Activation
de: Aktivierung

en: Formats
de: Formate

en: Top left
de: Oben links

en: Top right
de: Oben rechts

en: Bottom right
de: Unten rechts

en: Bottom left
de: Unten links

en: No style
de: Kein Design

en: Form
de: Formular

en: Expand
de: Aufklappen

en: Loading
de: Laden

en: Activate
de: Aktivieren

en: Panel
de: Bedienfeld

en: Flat
de: einfache Liste (flach)

en: Popup
de: Pop-Up

en: Behavior
de: Verhalten

en: Opacity
de: Deckkraft

en: Effect
de: Effekt

en: Hover
de: Mit der Maus überfahren

en: Click
de: Klick

en: Origin
de: Startpunkt

en: modules administration page
de: Verwaltungseite für Module

en: Positioning
de: Positionierung

en: Styles
de: Stile

en: Show links
de: Links anzeigen

en: Administrative label
de: Administrative Beschriftung
