Popup (6.x-3.2) - en to tr translation catalogue (48 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: User interface
tr: Kullanıcı arayüzü

en: Title
tr: Başlık

en: Content
tr: İçerik

en: Type
tr: Tip

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Links
tr: Bağlantılar

en: Link
tr: Bağlantı

en: Image
tr: Resim

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Node ID
tr: Düğüm Kimliği

en: Save
tr: Kaydet

en: Default
tr: Varsayılan

en: Insert
tr: Ekle

en: View
tr: Görüntüle

en: Format
tr: Biçim

en: Display
tr: Gösterim

en: Menu
tr: Menü

en: Teaser
tr: Özet

en: Text
tr: Metin

en: Node
tr: Düğüm

en: Block
tr: Blok

en: CSS class
tr: CSS sınıfı

en: Page
tr: Sayfa

en: Module
tr: Modül

en: Inline
tr: Satır içi

en: Width
tr: Genişlik

en: OR
tr: VEYA

en: here
tr: buraya

en: Arguments
tr: Değişkenler

en: Close
tr: Kapat

en: Node title
tr: Düğüm başlığı

en: Style
tr: Biçem (stil)

en: Formats
tr: Biçimler

en: Top left
tr: Üst sol

en: Top right
tr: Üst sağ

en: Bottom right
tr: Alt sağ

en: Bottom left
tr: Alt sol

en: No style
tr: Stil yok

en: Expand
tr: Genişlet

en: Loading
tr: Yükleniyor

en: Activate
tr: Etkinleştir

en: Popup
tr: Açılır pencere

en: Effect
tr: Etki

en: Styles
tr: Biçemler

en: Show links
tr: Bağlantıları göster

en: Administrative label
tr: Yönetim amaçlı etiket
