Private and Public File Management (6.x-1.0) - en to id translation catalogue (29 entries)

en: Images
id: Gambar

en: Private
id: Privat

en: Type
id: Jenis

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Cancel
id: Batal

en: Public
id: Publik

en: Size
id: Ukuran

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Update
id: Perbarui

en: Filename
id: Nama berkas

en: Keywords
id: Kata kunci

en: Visibility
id: Visibilitas

en: Roles
id: Peran

en: Filter
id: Saring

en: Delete all
id: Hapus semua

en: security
id: keamanan

en: The items have been deleted.
id: Entri sudah dihapus.

en: Refine
id: Perhalus

en: Undo
id: Batalkan

en: role
id: pemeran

en: File upload error. Could not move uploaded file.
id: Kesalahan unggah berkas. Tidak dapat memindahkan berkas terunggah.

en: Select
id: Pilih

en: is
id: adalah

en: Extension
id: Ekstension

en: and
id: dan

en: where
id: dimana

en: The file %file could not be saved, because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
id: File %file tidak bisa disimpan, karena lebih dari %maxsize, besar maksimal yang bisa diunggah.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
id: Berkas %file tidak dapat disimpan. Kesalahan tak dikenal telah terjadi.

en: The file %file could not be saved because the upload did not complete.
id: Berkas %file tidak dapat disimpan karena pengunggahan tidak terselesaikan
