Private and Public File Management (6.x-1.0) - en to ro translation catalogue (32 entries)

en: Images
ro: Imagini

en: Private
ro: Privat

en: Type
ro: Tip

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Cancel
ro: Anulare

en: Size
ro: Mărime

en: Reset
ro: Resetează

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Update
ro: Actualizare

en: Filename
ro: Nume fișier

en: Keywords
ro: Cuvinte cheie

en: file
ro: fisier

en: Visibility
ro: Vizibilitate

en: Roles
ro: Roluri

en: Filter
ro: Filtru

en: Delete all
ro: Şterge tot

en: security
ro: securitate

en: The items have been deleted.
ro: Articolele au fost şterse.

en: Refine
ro: Rafinează

en: role
ro: rol

en: Documents
ro: Documente

en: File upload error. Could not move uploaded file.
ro: Eroare la încărcarea fişierului. Nu s-a putut muta fişierul.

en: Select
ro: Alege

en: is
ro: este

en: Extension
ro: Extensie

en: and
ro: şi

en: where
ro: unde

en: The file %file could not be saved, because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
ro: Fişierul %file nu a putut fi salvat pentru că dimensiunea sa depăşeşte %maxsize, mărimea maximă permisă pentru încărcări.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
ro: Fişierul %file nu a putut fi salvat; eroare necunoscută.

en: Upload a new file
ro: Încarcă un fișier nou

en: The file %file could not be saved because the upload did not complete.
ro: Fișierul %file nu a putut fi salvat deoarece încărcarea nu s-a finalizat.

en: No files available
ro: Nu există fișiere
