Privatemsg Views (6.x-1.0) - en to it translation catalogue (23 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Delete
it: Elimina

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: yes
it: sì

en: Subject
it: Oggetto

en: Actions
it: Azioni

en: new
it: nuovo

en: Yes
it: Sì

en: Updated
it: Aggiornato

en: The subject of the message.
it: L'oggetto del messaggio.

en: blocked
it: bloccato

en: Messages
it: Messaggi

en: Deleted
it: Eliminato

en: author
it: autore

en: Blocked
it: Bloccato

en: Reverse
it: Inverti

en: New
it: Nuovo

en: Output format
it: Formato di output

en: If checked, true will be displayed as false.
it: Se selezionato, true verrà mostrato come false.

en: "Yes"/"No"
it: "Sì"/"No"

en: 1 new message | @count new messages
it[0]: 1 nuovo messaggio
it[1]: @count nuovi messaggi

en: 1 deleted message | @count deleted messages
it[0]: 1 messaggio eliminato
it[1]: @count messaggi eliminati
